Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Dabīgie miegu veicinoši līdzekļi

Miegs, Photo by No Revisions on Unsplash

Miegs, Photo by No Revisions on Unsplash

Labs miega daudzums ir neticami svarīgs veselībai. Miegs palīdz ķermenim un smadzenēm pareizi darboties, var palīdzēt uzlabot mācīšanos, atmiņu, lēmumu pieņemšanu un pat radošumu. Turklāt nepietiekams miegs ir saistīts ar lielāku tādu slimību risku kā sirds slimības, diabēts un aptaukošanās. Neskatoties uz to, miega kvalitāte un daudzums ir visu laiku zemākajā līmenī, un arvien vairāk cilvēkiem nav kvalitatīvs miega režīms. Paturi prātā, ka labs miegs bieži sākas ar labu miega praksi un ieradumiem. Tomēr dažiem ar to nepietiek. Ja ir nepieciešama papildu palīdzība, lai labi izgulētos, apsver iespēju izmēģināt kādu no dabiskiem miegu veicinošiem līdzekļiem pirms tam konsultējoties ar savu ārstu.

Baldriāna tēja

Baldriāna sakni parasti izmanto kā dabisku līdzekli trauksmes, depresijas un menopauzes simptomu ārstēšanai. Tomēr tas ir arī viens no visbiežāk lietotajiem miegu veicinošiem augiem. Pēc baldriāna lietošanas mēdz uzlaboties miega kvalitāte un samazinās miega traucējumu simptomi. Īstermiņa baldriāna saknes lietošana pieaugušajiem ir droša ar nelielām, retām blakusparādībām, tomēr lietošanas drošība ilgstoši un īpašām grupām, piemēram, grūtniecēm vai sievietēm zīdīšanas laikā, joprojām nav skaidra.

Piparmētra

Piparmētra iedarbojas nomierinoši un arī tonizējoši. Tā uzlabo gan miega kvalitāti, gan smadzeņu darbību. Tāpat, zināms, ka daudzi cilvēki lieto piparmētru tēju pie galvassāpēm, lai tās atvieglotu.

Magnijs

Magnijs ir minerāls, kas iesaistīts simtiem cilvēka ķermeņa procesos, un tas ir svarīgs smadzeņu darbībai un sirds veselībai, turklāt magnijs var palīdzēt nomierināt prātu un ķermeni, atvieglojot iemigšanu. Ir zināms, ka magnijs atslābina muskuļus un izraisa miegu.

Lavanda

Uzskata, ka šī skaistā auga nomierinošais aromāts uzlabo miegu. Vienkārši pasmaržojot lavandas eļļu īsi pirms miega varot būt pietiekami, lai uzlabotu miega kvalitāti. Šis efekts ir īpaši spēcīgs tiem, kam ir viegls bezmiegs, īpaši sievietēm un jauniem cilvēkiem.

Lai gan lavandas aromterapija tiek uzskatīta par drošu, lavandas iekšķīga lietošana dažos gadījumos ir saistīta ar sliktu dūšu un sāpēm vēderā.

Kumelītes

Kumelītes ir zināmas ar savu relaksējošo iedarbību. Gan vanna ar kumelīšu tēju ekstraktu, gan pareizi pagatavotas kumelīšu tējas dzeršana pirms gulētiešanas uzlabo miega kvalitāti. Kumelīšu tējas dzeršana un vannas var izraisīt alerģiju cilvēkiem, kam ir alerģiska reakcija uz ziedputekšņiem.

Timiāns

Timiāns ir lielisks līdzeklis miega veicināšanai un uzlabošanai, turklāt, tas ne vien lietojams kā garšviela, bet arī kā nomierinoša tēja nelielos daudzumos. Tā kā šo augu nav ieteicams lietot grūtniecības laikā un tad, ja ir gremošanas traucējumi, piemēram, gastrīts, noteikti jākonsultējas ar speciālistu pirms lietošanas profilaktiskos miega uzlabošanas nolūkos.

Glicīns

Glicīns ir aminoskābe, kurai ir svarīga loma nervu sistēmā. Tā lietošana uzlabo miega kvalitāti, kā arī uzlabo koncentrēšanos cilvēkiem, kuriem īslaicīgi trūkst miega. Glicīnu var uzņemt, ēdot pārtiku, kas bagāta ar šo uzturvielu:

  • dzīvnieku izcelsmes produkti, piemēram, kaulu buljons, gaļa, olas, mājputni un zivis
  • pupiņas
  • spināti
  • kāposti
  • kāposti
  • augļi, piemēram, banāni un kivi.

Lasi arī:

Miegs, Photo by No Revisions on Unsplash

Miegs, Photo by No Revisions on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas