Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Fenheļa tēja – 5 iemesli to nogaršot

Tu droši vien esi redzējusi fenheli pārtikas preču veikalā — lielu zaļu dārzeni ar baltu un gaiši zaļu sīpolu, seleriju līdzīgiem kātiem un lapām, kas izskatās pēc dillēm. Ir neskaitāmi garšīgi veidi, kā pagatavot fenheli vai baudīt to neapstrādātu. Piemēram, sagriežot to plānās šķēlītēs, iegūsti kraukšķīgu dārzeņu salātu sastāvdaļu, vai apgrauzdējot to daiviņās, fenhelis kļūst mīkstāks, un tā lapiņas var izmantot ēdienu rotājumiem. Arī fenheļa sēklas bieži izmanto ēdiena gatavošanā — no desām līdz buljoniem un sāļai maizei, un tās piešķir receptēm izteiktu melnās lakricas vai anīsa garšu. Bet tās var dzert arī kā ļoti vērtīgu tēju, ko sevišķi novērtē jaunās māmiņas, jo tas veicina laktāciju un samazina vēdera pūšanos mazuļiem. Pētījumi liecina, ka fenhelim ir arī pretmikrobu, pretvīrusu un pretiekaisuma īpašības. Lūk, 5 fenheļa tējas ieguvumi veselībai.

Fenheļa tēja nostabilizē gremošanas un zarnu veselību

Pašlaik viens no populārākajiem fenheļa lietošanas veidiem ir gremošanas veicināšana, izlīdzinot kuņģa-zarnu trakta muskuļus, lai samazinātu gāzes veidošanos, vēdera uzpūšanos un krampjus. Fenheļa tēja efektīvi palīdzot atjaunoties zarnām.

Fenheļa tēja nodrošina antioksidantu devu

Fenheļa tēja tiek patērēta arī tās antioksidanta dēļ, kuru uzņemšana palīdz cīnīties ar brīvajiem radikāļiem organismā.

Fenheļa tēja var palīdzēt mazināt menstruāciju krampjus

Tāpat kā fenhelis var palīdzēt atslābināt zarnu muskuļus, lai atvieglotu gremošanu, tas var būt noderīgs līdzeklis, lai mazinātu sāpīgu menstruālo krampju intensitāti, ko izraisa dzemdes kontrakcijas.

Fenheļa tējai piemīt antibakteriālas īpašības

Lai gan ir jāveic turpmāki pētījumi, fenheļa tējai piemīt antibakteriālas īpašības pret noteiktām slimībām.

Fenheļa tēja var būt noderīga, lai kontrolētu apetīti

Fenheļa sēklas var īpaši palīdzēt zarnu veselībai un apetītes nomākšanai, kas var būt noderīgs veids, kā ierobežot pārēšanās ieradumu. Dzerot fenheļa tēju, izsalkums samazinoties un palielinās sāta sajūta.

Vai pastāv kādi riski, dzerot fenheļa tēju?

Vislabāk jebkuru tēju malkot mēreni. Arī fenheļa tējai vajadzētu būt drošai, ja to patērē nelielos daudzumos, tomēr fenhelis satur estragolu, kas nav līdz galam izpētīta viela. Pārmērīga fenheļa tējas dzeršana potenciāli varot izraisīt īpaši jutīgu ādu, ja tā tiek pakļauta saules gaismai un pastāv arī citi maz iespējami riski.

Tāpat kā ar jebkuru dabisko vai augu izcelsmes līdzekli, pirms fenheļa tējas dzeršanas konsultējies ar savu ārstu, īpaši, ja esi grūtniece vai baro bērnu ar krūti.

Fenheļa tējas receptes

Ir viegli pagatavot fenheļa tēju mājās. Vienkāršākā pieeja: vienu tējkaroti fenheļa sēklu aplej ar divām glāzēm verdoša ūdens. Pirms dzeršanas ļauj sēklām dažas minūtes ievilkties.

Ja vēlies kaut ko ar mazliet garšīgāku un daudzveidīgāku, katlā uzvāri pusotru glāzi ūdens, pievieno vienu ēdamkaroti sasmalcinātu fenheļa sēklu un pavisam nedaudz viegli sasmalcinātu ingveru un ļauj maisījumam vārīties trīs līdz piecas minūtes. Izkās, pievieno pustējkaroti vai vairāk medus un baudi veselīgo dzērienu.

Tāpat veikalos pieejama fenheļu tēja arī tējas maisiņos.

Lasi arī:

Kāpēc lietot ingveru?

Proteīnu saturoši dārzeņi

Stēvija veselībai – kad un kā to lietot?

Fenheļu tēja, matthiasboeckel in Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas