Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

FOTO Sabiedrības krējums tiekas festivāla "Rīga Jūrmala" atklāšanā

Festivāla "Rīga Jūrmala" publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā, no 16. līdz 18. jūlijam, ar vairāk nekā 3500 skatītājiem un stāvovācijām piecos festivāla koncertos Dzintaru koncertzālē un Lielajā ģildē, tika atklāts klasiskās mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala". Festivāls ir viens no pirmajiem pasaules klasiskās mūzikas notikumiem pēdējā gada laikā, kurš nodrošinājis iespēju skatītājiem baudīt koncertus 100% kapacitātē, drošos apstākļos un bez maskām, uzņemot tik lielu skatītāju skaitu.

Šīs festivāla sezonas atklāšanas koncertos kopā ar jaunizveidoto Marisam Jansonam veltīto festivāla orķestri, kura sastāvā piedalījās vadošie orķestru mūziķi no Bavārijas Radio simfoniskā orķestra, Berlīnes Filharmonijas orķestra, Amsterdamas Karaliskā "Concertgebouw" orķestra, Oslo Filharmonijas orķestra, Cīrihes Tonhalles orķestra un Vīnes Filharmonijas orķestra apvienojušies, uzstājās izcilie pianisti Juidzja Vana un sers Andrāšs Šifs. Orķestra debija diriģenta Džona Eliota Gārdinera vadībā guva milzīgus panākumus, izsaucot klausītāju sajūsmu un stāvovācijas abu koncertu noslēgumā.

Festivālu apmeklēja klasiskās mūzikas mīļotāji no Latvijas, citām Baltijas valstīm, Amerikas, Nīderlandes, Somijas, Lielbritānijas un citām valstīm.

"Es jūtos ārkārtīgi laimīgs un piepildīts. Mūs šeit laipni sagaidīja un uzņēma, un man ir bijis liels gods būt kopā un uzstāties ar orķestri, kuram ir bijusi jāizdara grūta izvēle, lai uz Latviju vispār varētu atbraukt. Mēs, mūziķi, jau ilgu laiku esam bijuši izslāpuši pēc iespējas uzstāties klātienē," teica diriģents Džons Eliots Gārdiners. "Mūzikā komponists, izpildītājs un klausītājs veido tādu kā īpašu trijstūri, un, ja šajā trijstūrī iztrūkst klausītājs, tad tā nav pilnvērtīga sinerģija. Festivāla publika bija ļoti silta un atvērta, un, manuprāt, tas iedvesmoja orķestri spēlēt labāk."

Tāpat koncertos festivāla atklāšanas nedēļas nogalē uzstājās arī vokālā grupa The King’s Singers, islandiešu pianists Vikingurs Olafsons un baritons Matiass Gerne.

Apskaties arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...