Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Gaisa kvalitāte mājās un darbā – kas to ietekmē?

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Gaisa kvalitāte ir bieži aizmirsts, taču ļoti svarīgs drošības aspekts, kā mājās, tā darbavietā. Tā vistiešākajā veidā ietekmē mūsu veselību. Kā nodrošināt labu mikroklimatu mājās un darbavietā? Ir divi būtiski nosacījumi, kas ir jāievēro, lai gaisu telpās varētu uzskatīt par kvalitatīvu – gaisa temperatūra un mitruma līmenis. Piedāvājam risinājumus, kā tos nodrošināt!

Patīkama un piemērota temperatūra telpās

Mūsu klimatiskajos apstākļos, šķiet, ir diezgan sarežģīti aprīkot telpas tā, lai ziemā tajās būtu silti, bet vasaras svelmē – patīkami vēsi. Taču mūsdienās radītas dažādākās apsildes un kondicionēšanas sistēmas un ierīces, kas palīdz nodrošināt vēlamo temperatūru kā mājās, tā darba telpās. Telpu apsildei pieejami daudz mūsdienīgāki tehniskie risinājumi par malkas, vai gāzes apkuri. Kuras iekārtas patīkamas temperatūras nodrošināšanai iesaka uzņēmuma “Beijer Ref Latvia” speciālisti?

  • Gaiss-gaiss tipa siltumsūknis darbojas, izmantojot elektrību, taču ir viens no energoefektīvākajiem risinājumiem, jo siltumu telpā rada no āra gaisa. Turklāt tas ir kluss, neliels un ir dažādi regulējams.
  • Gaisa kondicionieri ir visdažādākā veida: sienas tipa kondicionieri, kanāla tipa gaisa dzesētāji, griestu kasetes, konsoles. Kas ir svarīgi, tie visi ne tikai dzesē gaisu vasarās, bet spēj sildīt to starpsezonās. Un, kas ir būtiski – gaisa kondicionieris būtiski uzlabo gaisu, ko elpojam!
  • Attālinātā silto grīdu vadība privātmājās ir lielisks risinājums aizņemtajiem, kuri reti atrodas mājās, taču noteikti vēlas atgriezties telpās, kurās ir silti un mājīgi. Turklāt šis komfortablais risinājums mazina pārkurināšanas risku.

Atšķirībā no tradicionālajiem apsildes veidiem, kuri nereti sausina gaisu telpās, gan siltumsūkņi, gan kondicionieri nodrošina veselīgu un patīkamu gaisa kvalitāti.

Jāatceras, ka iekštelpu temperatūra ir svarīga ne tikai cilvēkiem, bet arī dažādām rūpnieciskajām iekārtām, datu serveriem un citiem objektiem. Ja vienā ēkā jānodrošina piemērota temperatūra kā tajā strādājošajiem cilvēkiem, tā iekārtām, patiešām universāls tehniskais risinājums būs centralizētās dzesēšanas sistēmas.

Sabalansēts gaisa mitrums

Gan jau ir pamanīts, īpaši darbā vai citās sabiedriskajās telpās, ka pārāk sauss gaiss rada virkni dažādu saslimšanu un citu nepatīkamu alerģiska tipa blakusefektu, sākot ar klepu un aizliktu degunu, beidzot ar ādas niezi un galvassāpēm. Savukārt pārāk mitrs gaiss izraisa sēnītes attīstīšanos telpās un alerģiskas slimības.

Kā nodrošināt pareizo mitrumu lielās telpās? Izmantojot gaisa mitrināšanas sistēmas! Pateicoties gaisa mitrināšanas sistēmām, iespējams nevēdināmās darba un publiskajās telpās uzturēt gaisa mitruma līmeni 40-60% robežās, kas ir optimālais mitrums telpām.

Neatkarīgi no tā, vai jūsu telpās ir pārāk karsti, pārāk auksti, pārāk sauss vai pārāk mitrs gaiss, vai tās ir mājas, vai darba telpas, ir pieejami tehniski risinājumi jūsu problēmai. Piemērotāko jebkurām vajadzībām palīdzēs rast “Beijer Ref Latvia” darbinieki.