Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ideja pastaigai – dabas taka Kartavkalnos, Jaunpils pils un koka cietoksnis

Dabas taka Kartavkalnos, foto - Tukuma TIC

Ja esi Tukuma pusē, atvēli laiku pavasarīgai pastaigai pa skaistajiem Kartavkalniem! Pastaigas taka ir meža koku ieskauta un caur to savu tecējumu izvēlējusies Biktupīte ar bebru dambjiem, pār kuru ved koka tiltiņš. Pastaigas laikā Tu dosies caur iespaidīgo lapegļu aleju, varēsi apskatīt Karātavu egli, pilskalna valni un dažādus reti sastopamus kokus. Te savulaik bijusi senlatviešu apmetne un Viduslaiku koka pils – Jaunpils un koka cietoksnis, kas joprojām ir apskatāms. Jaunpils pili vari apskatīt no pusstāva skatu tornīša.

Ņem līdzi savas piknika uzkodas un dzērienus un piestāj arī piknika vietā, no kuras paveras skaists skats maltītes laikā. Te vari doties arī ar bērnu ratiņiem, tomēr jārēķinās, ka meža ceļš ir un paliek meža ceļš, tādēļ ērtāk būs, ja rati būs ar piemērotiem riteņiem. Tāpat arī laicīgi informējam, ka vienā vietā ir trepes, kuras var arī apiet gadījumā, ja pārvietojies ar riteni vai Tev līdzi ir bērnu ratiņi.

Pašā Jaunpils pilsētā pieaugušie var nobaudīt vietējo alu, iespējams iegādāties visā Latvijā iecienītu piena produkciju, kas ražota Jaunpilī. Bet Jaunpils pils pakājē ir krogs ar ārā izvietotiem galdiņiem, kur arī šajā laikā var baudīt karstu maltīti.

Jaunpils Karātavu kalns ir vienīgais pilskalns ar valni, kas atrodas starp Dobeli un Kuldīgu. Uzskata, ka tieši šis ir tas pilskalns, kas ir minēts Atskaņu hronikā kā “Babote”. Teika vēsta, ka kalnā nogrimusi vecā pils, kas celšoties augšā, tiklīdz kāds uzminēšot tās vārdu, un tās vietā pazemē grimšot krustnešu celtā jaunā pils - Jaunpils. Tieši šī teika iedvesmojusi dzejnieku Auseklim radīt dzejoli „Gaismas pils”.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...