Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ieauguši nagi – kas tos izraisa un kāda ir profilakse?

Image by Pexels on Pixabay

Image by Pexels on Pixabay

Ar ieaugušu nagu problēmu var saskarties ikviens, taču visbiežāk ar to saskaras cilvēki, kuriem pastiprināti svīst pēdas. Īpaši novērojama šī kaite ir pusaudžiem un veciem cilvēkiem, kuri nepietiekami rūpējas par savu higiēnu un valkā nepiemērotus apavus. Manikīra un pedikīra meistari stāsta, ka daudzi nemaz nezina, ka ieaugušus nagus var ārstēt arī salonos, citi neuzskata, ka ieaugušos nagus būtu nepieciešams kopt, taču tas ir ļoti svarīgi.

Kādi ir nagu ieaugšanas iemesli?

  • Nepareizi nogriezti nagi (jāuzmanās, lai nagu stūrīši netiktu nogriezti pārāk dziļi un atstāti ar asiem stūriem).
  • Neierastas formas nagi.
  • Apavi vai zeķes, kas ir pārāk šauri – ja īkšķi visu laiku tiek saspiesti, tas veicina naga ieaugšanu ādā.
  • Sadzīves traumas, piemēram, neveiksmīgi atsists īkšķis pret gultas stūri, var satraumēt un nolauzt nagu, kas pēc tam atpakaļ aug nepareizi.
  • Iedzimtība
  • Nepietiekama higiēna
  • Arī slikta stāja var rezultēt nagu nepareizu augšanu.

Cik ilgi notiek ieauguša naga ārstēšana?

Ieauguša naga ārstēšanas ilgums ir atkarīgs no katra pacienta individuāli. Vienam cilvēkam problēmu atrisināsim 2-3 nedēļu laikā, citam paies vairāk kā mēnesis.

Kāpēc ieaugušu nagu profilakse jāveic speciālista klātbūtnē?

Lai gan šķiet, ka mājas apstākļos arī varam labot situāciju, kas, jāsaka, reizēm arī izdodas, lielākoties esošo situāciju varam padarīt vien trakāku. Dažādas infekcijas, vēl vairāk sabojāts nags un āda ap traumēto vietu – ar to visbiežāk saskaras tie, kuri pašrocīgi cenšas atrisināt ar ieaugušo nagu saistītās problēmas.

Pedikīra speciālists uzreiz mācēs noteikt pareizo profilakses veidu, un sterili, ar piemērotākajiem līdzekļiem, uzsāks naga ārstēšanu. Turklāt, tiks nodrošināta arī speciālista uzraudzība un regulāra apskate, kā rezultātā varēsi būt pārliecināts, ka naga atveseļošana notiek pareizi.

Ja arī tev ir ieaudzis nags, met kautrīgumu un bailes pie malas, un dodies uz salonu, kur manikīra un pedikīra speciālisti parūpēsies un atveseļos cietušo vietu. Arī veselības centros ārstnieciskā pedikīra speciālisti palīdzēs iespējams atbrīvoties arī no varžacīm vai kārpām, kā arī uzpucēties – sakopt kāju un roku nagus, kā arī atbrīvoties no liekās ādas uz pēdām.

Izlasi arī rakstus:Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...