Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Iedzīvotājiem, kuriem nevar veikt vakcināciju pret Covid-19, tiks izsniegts konsilija lēmums

Konsilija lēmums, Photo by Gustavo Fring from Pexels

Konsilija lēmums, Photo by Gustavo Fring from Pexels

No 2021.gada 11.oktobra iedzīvotājus, kuriem medicīnisku iemeslu dēļ nevar veikt vakcināciju pret Covid-19 infekciju, ģimenes ārsti var nosūtīt uz ārstu konsiliju atbilstoša lēmuma saņemšanai. Konsilija lēmums tiks izsniegts, ja pacientam ir anafilakse uz kādu no vakcīnas sastāvā esošām vielām vai anafilakse pēc 1. vakcīnas devas saņemšanas, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

Saņemot konsilija lēmumu, iedzīvotājs varēs to uzrādīt laboratorijā, lai veiktu valsts apmaksātu laboratorisko testēšanu Covid-19 noteikšanai. Pēc testa veikšanas tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv būs pieejams digitālais sertifikāts par laboratoriskā testa rezultātu. Vienlaikus NVD atgādina, ka citos gadījumos iedzīvotājiem, kuriem nav Covid-19 simptomu vai aizdomu par saslimšanu, laboratoriskā testēšana ir maksas pakalpojums.

Konsiliji jeb attiecīgās jomas ārstu grupas izvērtējumi tiks organizēti trijās universitāšu slimnīcās - Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā un Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (bērniem). Iedzīvotāja pieteikšanu uz Covid-19 vakcinācijas konsiliju nodrošina ģimenes ārsts, sazinoties ar izvēlēto ārstniecības iestādi.

Lasi arī:

Kur meklēt informāciju par Covid-19 vakcīnām un vakcināciju

Kā pieteikt Covid-19 vakcinācijai 12-15 gadus vecus pusaudžus

Kurās veselības aprūpes iestādēs un tirdzniecības centros Rīgā iespējams vakcinēties pret Covid-19?

Ātrās apkalpošanas medicīnas iestādēs varēs saņemt tūlītēju ambulatoro aprūpi

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...