Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Jaunas metodes alerģiju un bronhiālās astmas diagnostikā

Māris Bukovskis - plaušu slimību speciālists un alergologs stāsta par jaunām izmeklēšanas metodēm, Ekrānšāviņš, Consilium Mediciuml


Medicīna attīstās strauji un šobrīd alergoloģijā un pneimonoloģijā ir pieejamas jaunas tehnoloģijas, kas ir precīzākas nekā pavisam nesenā pagātnē esošās. Līdz ar to – ir iespējams daudz precīzāk diagnosticēt alerģijas un prognozēt to gaitu, kā arī vieglāk un ātrāk konstatēt arī bronhiālo astmu. Dakteris Māris Bukovskis, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras asociētais profesors un klīnikas Consilium Medicum plaušu slimību speciālists un alergologs stāsta par jaunākajām diagnostikas iespējām Alerģiju un bronhiālās astmas ārstēšanā un diagnostikā.

Alerģiju diagnostika

Alerģiju diagnostikā ir sperts milzīgs solis uz priekšu un pašlaik esam nonākuši pie tādām izmeklēšanas metodēm un testiem, kas ir daudz precīzāki nekā dažus gadus atpakaļ pieejamie. Molekulārā alergoloģija balstās uz to, ka katrs no šiem alergēniem sastāv no molekulām, ko var testēt un atklāt. Tas ne tikai ļauj precīzāk noteikt alerģijas esamību, bet arī prognozēt alerģijas gaitu un noteikt, vai slimības simptomi būs smagi vai viegli. Diagnostikas tests, ko piedāvā Consilium Medicum balstās uz 295 dažādu komponenšu noteikšanu.

Bronhiālās astmas diagnostika

Slāpekļa monoksīda mērīšana izelpas gaisā. Šī metode ir paredzēta brohiālās astmas diagnostikai un balstās uz faktu, ka astma ir hroniska iekaisuma slimība un šo iekaisumu var konstatēt un izmērīt izelpas gaisā. Slāpekļa monoksīda mērīšana elpceļos ir alternatīva divām citām izmeklēšanas metodēm: krēpu klīniskai izmeklēšanai vai arī asins analīzei un leikocītu formulas noteikšanai. Izmantojot NO izmeklēšanu, ir iespējams to izdarīt ātri, atbildi iespējams iegūt uzreiz un tā ir pacientam ļoti draudzīga izmeklēšana.

Consilium Medicum klīnika

Klīnika Consilium Medicum darbojas Rīgā jau vairāk kā 10 gadus, sniedzot iespēju katram klīnikas klientam atrast sev piemērotāko speciālistu. Šeit darbojas pieredzējuši ārsti, alergologi, dermatologi, endokrinologi, ginekologi, proktologi, urologi, otolaringologi. Šeit nav jāgaida garās rindās un pārbaudes ir iespējams veikt bez ārsta norīkojuma. Turklāt katram pacientam tiek veltīts pietiekami ilgu laiku vizītei, lai spētu pilnvērtīgi izmeklēt pacienta veselības problēmu cēloni, kā arī sniedzot iespēju veikt izmeklējumus ar jaunako medicīnisko tehnoloģiju.

Piesaki vizīti vai uzdod jautājumus ārstam virtuāli. UN NOTEIKTI NOSKATIES VIDEO

Lasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...