Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā atbrīvoties no cigarešu smakas mājās?

Ballīte, neuzmanīgs viesis, ģimenes loceklis ar smēķēšanas ieradumu - nav vajadzīgs daudz, lai attaptos, ka māja pievilkusies ar cigarešu dūmiem. Šo smārdu ir grūti dabūt laukā – tā ievelkas mēbelēs, paklājos, tapetēs un pat pēc rūpīgas telpu izvēdināšanas jau drīz pēc logu aizvēršanas cigarešu smaka telpā atkal atgriežas. Galu galā tā iemājo arī saimnieku drānās - pat tad, ja pats nesmēķē, bet glabā drēbes šādā piesmakušā telpā – ar laiku tās sasmok un tu sāc ost pēc smēķētāja. Kā atbrīvoties no cigarešu dūmu smakas? Lūk, seši soļi, kas ir jāveic. Un, ja izpildīsi tos gana rūpīgi – smaka pazudīs.

Pirms uzsāc cīņu ar smaku, likvidē visus cigarešu atlikumus, izsmēķus un pelnu traukus, ja tādi sastopami tavās mājās. Atver logus un, ja iespējams, ieslēdz ventilatoru. Tas palīdzēs uzsākt straujāku gaisa apmaiņu. Tad sagatavo darbam nepieciešamo:

  • Etiķis
  • Cepamā soda
  • Lupatiņas
  • Sietiņš
  • Trauks

1. Izmanto etiķi audumu mazgāšanai

Ja esi kādreiz pabijis piesmēķētā bārā, tad zini, ka vēl otrā dienā drēbju aromāts ir jūtams tavās drānās. Tas pats attiecas uz tavās mājās esošajiem audumiem - spilveniem, aizkariem, gultas piederumiem, segām, mīkstajām mēbelēm - tie ilgstoši saglabās dūmu smaku.

Visus audumus, kurus iespējams, vajadzētu likt veļas mašīnā un mazgāt, pieienojot divas tases etiķa. Mazgā vēsā ūdenī un arī žāvēšanai neizmanto lielu siltumu, jo siltums mēdz atkal aktivizēt smakas. Savukārt, lai iztīrītu lielākus priekšmetus, mīkstās mēbeles un segas – būs nepieicešama ķīmiskā tīrītava. Ja tavās mājās ir dārgi aizkari vai citas drānas, kas ir jāmazgā īpaši uzmanīgi – arī tās vislabāk nodot profesionāļu rokās, lai neriskētu kaut ko sabojāt.

Kad viss izmazgāts, iepako to visu maisiņos, pirms esi ticis galā ar pārējiem tīrīšanas soļiem. Pretējā gadījumā – izkarot svaigus aizkarus piedūmotā istabā tie drīz vien atkal smakos.

2. Izmanto cepamo sodu paklājiem un mēbelēm

Kad esi ticis galā ar mazajiem un vieglajiem auduma priekšmetiem, jāķeras pie lielajiem – mēbelēm, matračiem, paklājiem. Šeit noderēs cepamā soda. Apkaisi bagātīgi ar sodu visas mīkstās virsmas – visvienkāršākais iebērt to caurdurī vai sietā un tad izsijāt virs paklāja vai dīvāna – tas palīdzēs vienmērīgi izkliedēt to pa virsmu, līdz viss izskatās kā pārklāts ar plānu kārtiņu sniega. Pēc tam ļauj sodai iedarboties 30-60 minūtes. Centies šai laikā nesamitrināt sodu, jo citādi to būs grūti notīrīt, taču Tu vari palīdzēt to ierīvēt vai iestaigāt dziļāk mīkstajā virsmā, lai tā strādā efektīvāk.

3. Izmanto etiķi sienu tīrīšanai

Gan cigarešu, gan arī sveču dūmi atstāj taukainas atliekas uz sienām un griestiem, lampām, jo tie peld pa telpu un nosēžas uz virsmām, ar ko saskaras. Dūmu noņemšanai no sienām vari izmantot etiķa un ūdens maisījumu, kur 75% ir etiķis un 25% ūdens. Tad ķeries pie darba, veic to ātri, lai neapdedzinātu acis vai rīkli, nav būtiski būt ļoti rūpīgam, galvenais, lai uz sienas paliek plāna etiķa kārtiņa, kas absorbēs smaku.

4. Izsūc cepamo sodu no mīkstajām virsmām

Pēc sienu un virsmu nomazgāšanas vari izsūkt cepamo sodu no virsmām un tad sapratīsi – vai dūmus joprojām var sajust. Ja jā – iespējams, ka šo darbību ar sodu vajadzēs atkārtot, jo smaka ir pārāk dziļi ieēdusies. Lai labāk saprastu, ko jūt tavs deguns – pēc visiem etiķainajiem darbiem pagatavo tasi kafijas – kafijas aromāts palīdzēs tavai ožai atkal atgriezties un tu labāk sapratīsi, vai cīņa ar dūmiem ir bijusi veiksmīga, vai to nepieicešams atkārtot.

5. Tīrīšanas servisu izmantošana

Ja viss smagais darbs tomēr nenovērsa dūmu aromātu pietiekamā līmenī, iespējams, ir pienācis laiks ķerties pie smagās artilērijas un vienkārši vērties pie profesionālu tīrīšanas pakalpojumu sniedzējiem, kas palīdzēs gan iztīrīt māju, gan mīkstās mēbeles. Uzņēmumi, kas strādā ar smaku neitralizēšanu, izmanto dažādus specifiskus tīrīšanas līdzekļus un ierīces, kas palīdz cīnīties ar smakām daudz efektīvāk.

6. Kosmētiskais remonts un paklāju maiņa

Ja nekas cits neizdodas, pēdējais solis dūmu smakas likvidēšanai ir sienu pārkrāsošana vai tapešu pārlīmēšana, kā arī grīdas seguma maiņa, jo, ja mīļotais paklājs vai spilvens ir bijis pakļauts gadiem ilgai svēpināšanai, iespējams, to vienkārši vajag izmest, lai atbrīvotos no visa, ko tas sevī iesūcis.

Ir daudz iemeslu nesmēķēt, it īpaši mājas iekšienē, veselība, protams, ir visbūtiskākais. Tomēr, ja tavās mājās pastāv cigarešu dūmu klātbūtne – zini, ka ar pacietību ir iespējams šo problēmu neitralizēt.

Izlasi arī:


Cigarešu smaka, Photo by Jonathan Kemper on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas