Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā izaudzināt veselu bērnu - ieteikumi vecākiem

pexels.com

pexels.com

Mēdz jau teikt, ka nevis vecāki audzina bērnus, bet - bērni vecākus. Tomēr katram saprātīgam pieaugušajam ir skaidrs – pārmērīga aizraušanās ar spēlītēm ierīcēs un neveselīgiem našķiem ir kaitīga bērnu veselībai. Uztura speciālisti un bērnu audzināšanas eksperti piedāvā viegli izpildāmus ieteikumus, kas ļaus atvasēm augt stiprām, veselām un priecīgām:

1. Ļauj bērnam spēlēties dubļos un smiltīs;

Saskarsme ar augsni palielina serotonīna pieplūdumu smadzenēs, kas ir dabīgs antidepresants, kas padara mūs laimīgākus un stiprina imūnsistēmu. Lieliska nodarbe kopā ar bērnu būs dārza darbi.

2. Esi atdarināšanas vērts piemērs;

Bērns neklausās mūsu vārdos, bet skatās uz darbiem. Ja gribi lai bērns regulāri ēd dārzeņus un dzer ūdeni – dari to pats.

3. Ēdiens nav apbalvojums;

Nesoli bērnam saldumus par labu uzvedību vai izpildītu darbiņu. Tāpat deserts nebūs īstais veids kā pamudināt bērnu ēst pusdienas.

4. Nespied ēst augļus un dārzeņus ar varu;

Netaisi traci par to, ja bērns katrā ēdienreizē neapēd visus labumus, kas atrodas uz šķīvja, tādā veidā radot pret veselīgām lietām nepatiku, jo tās asociēsies ar mokām. Eksperimentē ar dažādiem augļiem un dārzeņiem, lai uzzinātu, kas tavam mazajam garšo vislabāk un ļauj viņam pašam lemt, cik daudz viņš grib apēst.

5. Tu esi tas, ko tu ēd;

Ja pamata ēdienkarte sastāvēs no ātrajām uzkodām, nevis veselīgiem augu valsts produktiem, tad bērnam pazeminās imunitāte un ir lielāks risks nākotnē saskarties ar diabēta vai vēža draudiem un citām slimībām.

6. Seko līdzi vitamīna D līmenim;

Jo sevišķi mūsu platuma grādos, nespējam visu nepieciešamo D vitamīna daudzumu uzņemt tikai no saules. Sekas D vitamīna trūkumam ir astma, muskuļu vājums, un zemāka organisma aizsargspēja pretoties infekcijām un autoimūnajām slimībām. Šķidrā veidā D3 vitamīns ir bez krāsas un izteiktas garšas un bērni neiebilst to lietot.

7. Lielākiem bērniem slimojot nevajadzētu uzreiz censties pazemināt temperatūru ar medikamentiem;

Ja bērni slimo un ir paaugstināta temperatūra – tas nozīmē, ka baltie asinsķermenīši sākuši cīņu ar vīrusiem. Temperatūra ir veids kā organisms paaugstina sev imunitāti. Ja uzreiz cenšamies to pazemināt, mēs patiesībā izdarām “lāča pakalpojumu” veselībai kopumā. Ja temperatūra tuvojas 40 grādiem, tad gan ieteicams sazināties ar ārstu.

8. Uztici bērnam darbiņus un pienākumus;

Atbilstoši vecumam un spējām, katram bērnam var uzticēt izdarīt lietas, kas viņam būs pa spēkam. Tādejādi mazais cilvēks iemācās atbildību un saprot, ka dzīvo kolektīvā, kur katrs veic savas funkcijas.

9. Organizē režīmu, lai bērns varētu izgulēties un atpūsties;

Bērniem no 1 – 3 gadu vecumam nepieciešamas 12 – 14 stundas miega, vecumā no 3 - 5 gadiem optimāls gulēšanas ilgums ir 13 – 11 stundas, bet 5 – 12 gadniekiem jāguļ ne mazāk par 10 – 11 stundām.

10. Bērns pats izlemj, kad ir paēdis;

Ja negribi vēlāk risināt problēmas ar atvases ēšanas traucējumiem vai lieko svaru – ļauj bērnam apēst tik, cik viņš uzskata par vajadzīgu, nemēģinot pierunāt izēst visu šķīvi, lai redzētu zaķīti šķīvja dibenā vai apēst vēl vienu karotīti par mammu un otru par tēti.

11. Atvieno ierīces un dodies ārā izkustēties kopā ar bērniem;

Vecāki nosaka limitu, cik ilgi mājās ir pieejams bezvadu internets vai cik ilgi drīkst izklaidēties virtuāli un, kad laiks beidzies, dodas ārā pastaigāties, uzspēlēt bumbu vai ‘’ķerenes” kopā ar bērniem.

12. Nepārslogo bērnu;

Pulciņi un attīstošas nodarbības ir lieliski, tomēr seko līdzi, lai bērns nav pārguris un viņam būtu pietiekami daudz brīvā laika, kurā neviens neiejaucas. Tieši šādos brīžos bērni iemācās labāk izprast sevi, attīstīt iztēli un paši kliedēt garlaicību.

pexels.com

pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas