Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā izvēlēties SUP dēli?

SUP dēlis (Photo by Maksim Goncharenok from Pexels)

SUP dēlis (Photo by Maksim Goncharenok from Pexels)

Ūdens piedāvā mums tik daudz dažādas brīvā laika aktivitātes! Laivas, ūdens motocikli, makšķerēšana, veikbords, ūdens slēpes, pat zemūdens medības un flyboard jeb turbīndēlis – jeb kas, ko izmēģināsi, ļaus izbēgt no ikdienas un rast nebijušas emocijas. Šim sarakstam pievienojam arī pēdējā laikā lielu popularitāti guvušos SUP dēļus, kas uzrunā arī mierīgas, relaksējošas atpūtas cienītājus. Paņemt savu SUP dēli, doties agrā rīta stundā uz kādu ūdenstilpni un sagaidīt uz tā saullēktu – kas par ideālu brīvdienas ideju. Lai tā realizētos, atliek tikai viens – piemeklēt SUP dēli, kas atbildīs tieši Tavām prasībām.

Kas ir SUP dēlis?

“SUP” saīsinājumā nozīmē “stand up paddle boarding”. Tas atgādina lielu sērfa dēli, ar kuru airējot var slīdēt pa upi, jūru, ezeru vai citu ūdens tilpni. SUP dēlis ir tik stabils, ka uz tā var arī sauļoties vai par sportot.

SUP dēļu tipi – Surf, Allround, Flatwater un Race

SUP dēļus iedala četros tipos - Surf, Allround, Flatwater un Race. Tie atšķiras gan pēc garuma, gan platuma, gan tilpuma, ko izsaka collās un pēdās.

Surf SUP dēļi

Nosaukums pasaka priekšā, ka Surf SUP dēļi ir paredzēti sērfošanai, tāpēc izmēros tie ir mazākie (parasti zem 10 pēdām garumā). Tiem ir spics purns un šaura aste. Tie ir vairāk domāti manevrēšanai pa viļņiem, tāpēc garām distancēm nebūs piemēroti, bet sniegs tik ļoti vajadzīgo adrenalīna devu, sērfojot pa jūras viļņiem.

Allround SUP dēļi

Šos SUP dēļus varētu definēt kā univērsālus, jo tos var izmantot kā lielākiem viļņiem, tā ilgākai atpūtai uz gludas ūdens virsmas. Tie ir platāki un stabilāki, tāpēc ir ļoti piemēroti iesācējiem. Pieaugušam cilvēkam, kuram nav iemaņu supošanā, ieteicamais dēļa tilpums būtu vismaz paša braucēja svars reiz divi. Savukārt minimālais ieteicamais platums 31″ colla vai aptuveni 78cm.

Flatwater SUP dēļi

Flatwater SUP dēļi ir kā radīti lieliem attālumiem. Tie ir nedaudz garāki nekā Allround SUP dēļi, ļoti stabili un pārsvarā tos izmanto, lai brauktu taisnā virzienā. Visbiežāk šādu dēļu garums būs ap 11″ – 12″ pēdām.

Race SUP dēļi

Garākie SUP dēļi ir Race SUP dēļi, kas ir šaurākie un piemērotākie sportistiem, sacensību disciplīnu veikšanai, tāpēc nav piemēroti iesācēju līmenim.

Kas labāk – piepūšams vai cietais SUP dēlis?

Tirgū ir pieejami cietie un piepūšamie SUP dēļi.

Piepūšamais SUP dēlis

Piepūšamais SUP dēlis (Air SUP) ir izgatavots no ļoti izturīga PVC auduma un to lielākais ieguvums ir kompaktums. Tos mierīgi var paņemt līdzi ceļojumā un piepūst, kad esi atradis ideālu vietu supošanai. Transportējot tie neaizņems pārāk daudz vietas un tie arī nedaudz lētāki nekā cietie SUP dēļi. Jāatzīst gan, kad manevrētspējas ziņā tie nedaudz atpaliek, bet pret triecieniem tie ir izturīgāki, kas ir laba iezīme, ja plāno supot pa upēm.

Cietais SUP dēlis

Cietais SUP dēlis ir izgatavots no putu serfes, kas pārklāta ar stiklšķiedras un epoksīda kārtu. Snieguma ziņā tie vairāk ir piemēroti sportiskam stilam, bet jārēķinās, ka tā transportēšana nebūs no vieglākajām – dēlis ir aptuveni 3 metru garš, tāpēc uz auto jumta būs jāuzstāda jumta bagāžnieks un mājās vieta, kur to uzglabāt. Speciālisti gan norāda, ka tas nav vienīgais to trūkums: cietie dēļi ir trauslāki par piepūšamajiem, bet tie noteikti var sniegt nepieciešamo azarta devu, ja supošanas iemaņas to ļauj.

Kas vēl nepieciešams izbraucienā ar SUP dēli?

Ja reiz esi nolēmis iegādāties SUP dēli un pavadīt laiku uz ūdens, šeit būs vēl pāris nepieciešamie aksesuāri:

  • Peldveste – drošībai uz ūdens un arī ūdens policijai, kas var to pieprasīt;
  • Līša jeb speciālā dēļa saite, kuras vienu galu piesien pie supotāja kājas un otru pie dēļa, lai apgāšanās brīdī dēlis neaizpeldētu pārāk tālu;
  • Ūdens izturīga soma vai maciņš, kurā ielikt mobilo tālruni vai citas vērtīgas lietas.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...