Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā kopt Indijas rīsu sēni un lietot tās dzērienu?

Indijas rīsu sēne, foto - Pinterest

Indijas rīsu sēne, foto - Pinterest

Esam rakstījuši jau par simbiozajiem organismiem, ko cilvēki audzē un par tiem rūpējas gluži kā mājdzīvniekiem. Tējas sēnes un Tibetas piena sēnes lielisko ietekmi uz veselību zinām, bet tagad aplūkosim, kā audzēt Indijas rīsu sēni, un ko tās saldskābais dzēriens dod veselībai.

Ko Indijas rīsu sēne dod veselībai?

Bioloģiski aktīvais Indijas rīsu sēnes jeb puscaurspīdīgo kristāliņu līdzīgā organisma uzlējums ir ar plašu pielietošanu un tā sarežģīts ķīmiskais sastāvs arī izskaidro labvēlīgo efektu. Šo dzērienu lieto gan iekšķīgi, gan ārēji. Tā sastāvā ir etiķskābe, skābeņskābe, citronskābe, pienskābe, organiskās skābes, pienskābās baktērijas, raugveidīgas sēnītes, fermenti, kas palēnina novecošanu, uzlabo vielmaiņu un regulē svaru, veicina ogļhidrātu, olbaltumvielu un lipīdu šķelšanos, dažu vielmaiņas gala produktu izvadīšanu. Arī spirts, kofeīns, C un D vitamīns, miecvielas, aldehīdi, alkoloīdi, glikozīdi, gremošanas enzīmi, fermenti, koenzīms Q10.

Ir desmitiem dažādi iemesli, kādēļ rīsu dzērienu cilvēki lieto uzturā. Ne par velti tā, jo šis dzēriens pazemina cukura līmeni asinīs, stiprina nervu sistēmu un labvēlīgi ietekmē radikulīta gadījumā, mazina nakts svīšanu, uzlabo potenci vīriešiem. Rīsu sēnes dzēriens arī normalizē asinsspiedienu un sirdskaites. Lai gūtu efektu, sēne ir jālieto sistemātiski – 10 – 20 minūtes pirms ēšanas, tikai 2 – 4 nedēļas. Bet, ja garšo. To var dzert arī biežāk.

Ikdienā lietojot rīsu sēnes dzērienu, palielinās kā darbaspējas, samazinās un pazūd galvassāpes, uzlabojas vispārējā imunitāte, samazinās saaukstēšanās gadījumi.

Pateicoties dzēriena viegli skābai garšai, tas ir piemērots pēc alkohola lietošanas jeb uz paģirām, bet kompreses var likt uz tām ķermeņa vietām, kur veidojas sāļu nogulsnējumi, pampums, arī pret galvassāpēm komprese pielietojama. Angīnas gadījumā šo dzērienu var izmantot rīkles skalošanai, vanna ar pievienotu 3 l jūras rīsa sēnes uzlējuma, samazina nogurumu.

Izmantot rīšu sēnes uzlējumu var arī ārīgi – skalojot ar to matus, tie iegūst dabisku spīdumu un stiprina saknes. Ja ir taukaini mati, katru otro dienu ieteicams ierīvēt galvas ādā.

Kādos gadījumos nav ieteicams lietot Indijas rīsu sēnes dzērienu

Nav ieteicams pārspīlēt ar rīsu dzēriena lietošanu, jo uzlējums iesākumā rada spēcīgu urīndzenošu efektu. Lietojot pirmajā nedēļā pavisam pietiek ar glāzi visas dienas garumā, pēc tam devu pakāpeniski var palielināt.

Nav ieteicams lietot diabētiķiem, kuriem jālieto insulīna preperātus.

Nav ieteicams dzērienu lietot arī dažos kuņģa un zarnu trakta saslimšanu gadījumos, sevišķi, pie paaugstināta kuņģa skābes daudzuma.

Lietojot ārišķīgi, kosmētiskos nolūkos (ādas atsvaidzināšanai un tonizēšanai, attīrot no atmirušajām ādas šūnām), var rasties alerģiskas reakcijas. Kairinājumu rada arī sausai ādai vai tad, ja ir sīkas rētiņas.

Kā kopt rīsu sēni?

Nepieciešams:

· 4 ēdamkarotes rīsa sēnes,

· 1 l ūdens - kvalitatīvs (vislabāk - akas vai avota)

· 3 ēd.k. cukurs,

· 3 – 4 rozīnes, var izmantot arī citus žāvētus augļus, nav ieteicami āboli.

Pagatavošana:

Rīsa sēnes dzērienu notecina caur caurduri, izlasa žāvētos augļus. Pašu rīsa sēni noskalo remdenā ūdenī un ar karoti saliek atpakaļ burkā, aplej ar remdenu cukurūdeni un pieber žāvētos augļus. Dzēriens lietošanai gatavs ir trešajā dienā. Var izmantot ūdeni un žāvētus augļus bez cukura, tomēŗ tādā gadījumā sēne vairosies ļoti lēni.

Puscaurspīdīgo kristāliņu uzlējums atgādina nedaudz gāzētu kvasu vai raudzētas bērzu sulas, taču var būt arī citas garšas nianses. Tas atkarīgs no piedevām, ar ko sēni baro. Izmantojot kaltētus ābolus, uzlējums nav tik vērtīgs, kā tad, ja lieto žāvētas aprikozes, rozīnes un vīģes.

Ja sēni kādu laiku nav iespējams apkopt, to noskalo, saber burkā un neaizvākotu ieliek ledusskapja apakšējā plauktā.

Ja laicīgi neveic ūdens un augļu maiņu, šķidrums pārskābst un sēne aiziet bojā, sadaloties sīkās pārsliņās.

Rīsu sēne tiek barota reizi trīs dienās ar ūdeni, cukuru un žāvētiem augļiem. Un no visām sēnēm esot ar viskaprīzāko raksturu.

Lasi arī:

Zaļā tēja – vai šo veselības eliksīru ir iespējams pārdozēt?

Smiltsērkšķi - ogas veselībai, skaistumam un garšas burvībai

Padari ūdeni gardāku un uzlabo savu veselību

Indijas rīsu sēne, foto - Pinterest

Indijas rīsu sēne, foto - Pinterest

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas