Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā noteikt savu ādas tipu?

Ādas tips, Image by Alexandr Ivanov from Pixabay

Ādas tips, Image by Alexandr Ivanov from Pixabay

Kā es varu zināt, vai mana āda ir taukaina, sausa vai kombinēta? Šis jautājums kaut reizi dzīvē ir bijis aktuāls ikvienai sievietei un arī ne mazums vīriešiem. Lūk, kā noteikt savu ādas tipu.

Kas nosaka ādas tipu?

Ādas tipu galvenokārt nosaka ģenētika. To var ietekmēt arī medikamenti, īpaši hormonālie un holesterīna līmeni pazeminošie medikamenti. Jāņem vērā arī lokāli lietojami produkti-piemēram, ja regulāri lieto lokālos retinoīdus, tas var padarīt ādu jutīgāku.

Un jā, ādas tips var mainīties līdz ar vecumu. Kad mēs kļūstam vecāki, mūsu āda kļūst sausāka, jo tā piedzīvo ievērojamas hormonālas izmaiņas. Laika gaitā ir iespējams attīstīt arī jutīgumu, tāpēc neuzskati, ka Tavs ādas tips šodien būs tāds pats arī pēc 10 gadiem. Ir svarīgi pastāvīgi pievērst uzmanību savai ādai, lai saprastu, kur kā tā attīstās.

Sausa āda

Sausai ādai raksturīga pelnaina, blāva un reizēm pārslveida āda. Poras bieži “jūtas” saspringtas (īpaši pēc tīrīšanas). Āda novecojot kļūs dabiski sausāka, jo tās dabiskās eļļas ražošana sāk samazināties. Ja seja ir hroniski sausa, tas nozīmē, ka ir apdraudēta ādas barjera, no kuras ūdens viegli iztvaiko. Lai justos apmierināta, āda regulāri jāapgādā ar bagātīgiem ādas mitrinātājiem (ieskaitot mitrinātājus, mīkstinātājus un oklūzijas līdzekļus).

Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka sausums un dehidratācija nav gluži viens un tas pats. Vienkārši sakot, sausums attiecas uz ādas tipu, bet dehidratācija - uz ādas stāvokli. Sausa āda ir eļļas trūkuma rezultāts ādā, bet dehidrēta āda ir ūdens trūkuma rezultāts. Cilvēkiem ar dehidrētu ādu ne vienmēr ir sausa āda - tā var būt taukaina, kombinēta vai normāla āda, kurai vienkārši trūkst mitruma.

Taukaina āda

Cilvēkiem ar taukainu ādu ir pārmērīga tauku dziedzeru darbība, kas rada vairāk sebuma nekā vidēji sejai nepieciešams. Tā rezultātā pamanīsi, ka Tava āda ir īpaši spīdīga pat pēc divām mazgāšanas reizēm. Taukainai ādai parasti ir arī tendence uz pūtītēm, lai gan tās ne vienmēr metas. Tomēr, tā kā sebums var izraisīt poru aizsērēšanu, pinnes ir izplatīta parādība.

Kombinēta āda

Kombinētā āda ir grūts zvērs, ko pieradināt. Tendence ādai kļūt taukainai T zonas zonā un izžūt citās sejas zonās, kas nozīmē, ka vienlaikus vari būt pakļauta pūtītēm un sausiem plankumiem. Diemžēl kombinētā āda ir visizplatītākā no visiem ādas tipiem. Labā ziņa? Šādas ādas kopšanai noder hibrīdi mitrinātāji, kas darbojas visaptveroši, neizraisot papildus sausumu vai taukainību.

Normāla ādai

Normāla āda kopumā nav ne īpaši taukaina, ne īpaši sausa. Lai gan cilvēki ar sausu vai taukainu ādas tipu uzskata, ka dažas sastāvdaļas ir pārāk kairinošas, vari secināt, ka gandrīz viss no kosmētikas Tev vienmēr der. Šis noteikti ir vienkāršākais ādas tips, tāpēc uzskati sevi par veiksminieci un samīļo savus vecākus par dažu satriecošu gēnu nodošanu.

Jūtīga āda

Jūtīgu ādu var noteikt pēc tās reakcijas uz vietējiem kosmētikas un ādas kopšanas līdzekļiem. Lietojot noteiktus produktus, īpaši - aromātiskus produktus, var rasties dedzinoša vai niezoša sajūta. Jutīgai ādai ir arī nosliece uz ekzēmu, dermatītu, psoriāzi, tādēļ, ja Tev ir kāda no šīm kaitēm, iespējams, ka Tev ir jutīga āda. Atceries, ka āda var kļūt jutīga arī novecojot.

Kā noteikt savu ādas tipu?

Vienkāršs triks, lai noteiktu ādas tipu, ir ātrs tests, ko var veikt mājās, izmantojot salvetes papīru.

Uzklāj divas tīras loksnes uz dažādām sejas daļām: vienu uz pieres un otru uz vaigiem. Pēc tam turi loksnes pretī gaismai, lai redzētu, cik daudz eļļas tika absorbēts. Jo vairāk eļļas ir uz papīra, jo lielāka iespēja, ka Tev ir taukaina āda. Ja uz vienas lapas nav redzama eļļa vai tās nav, tad Tava āda ir sausāka. Un, ja salvete atklāj krasi atšķirīgu eļļas līmeni, Tava āda, iespējams, ir kombinēta.

Lasi arī:

Ādas tips, Image by Alexandr Ivanov from Pixabay

Ādas tips, Image by Alexandr Ivanov from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas