Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāda ir ideālā temperatūra gulēšanai?

Gulēšana, Foto - 20125674  from Pixabay

Gulēšana, Foto - 20125674 from Pixabay

Mēs visi esam bijuši situācijā, kurā, neskatoties uz to, ka ir karsts vakars, vienkārši nevar aizmigt. Vienalga, vai pagriez gaisa kondicionētāju vai ieslēdz ventilatoru.. Vai varbūt ir ziemas vidus, drūms un vējains, un neatkarīgi no tā, cik daudz segu esi sasedzis, nevar vien beigt grozīties gultā.. Nav nekāds pārsteigums, dzirdot, ka temperatūrai ir milzīga nozīme mūsu gulēšanai.

Temperatūras ietekme uz mūsu miega kvalitāti, kvantitāti un paradumiem ir vesela zinātne. Lai nodrošinātu labu miegu, temperatūras prioritātes noteikšana var būt lielisks veids, kā veicināt veselīgus miega ieradumus un iegūt kvalitatīvāku miegu, kas ir svarīgs vispārējai veselībai un labsajūtai. Lielākā daļa cilvēku domā par miegu kā laiku, kad ķermenis atpūšas, bet patiesībā tas ir laiks, kad ķermenis atjaunojas. Vislabākā miega vide ir mierīga vide, tātad ir svarīgi atrast ideālu temperatūru, lai varētu mierīgi gulēt.

Kāda ir ideālā temperatūra gulēšanai?

Miega ieteikumu temperatūra var nedaudz atšķirties, taču vispārējais uzskats ir tāds, ka 18C grādi ir ideāla temperatūra optimālam miegam. Ja nevar uzturēt savu māju tādā temperatūrā vai ja 18C grādi ir pārāk neatbilstošs personīgajām vēlmēm, lai miegs būtu pēc iespējas labāks, iesaka uzturēt temperatūru no 15C - 22C.

Šis temperatūras diapazons ir ideāls, jo izmaiņas mūsu ķermeņa centrālajā temperatūrā, ko regulē mūsu ķermeņa diennakts ritms, samazinās vakarā un sakrīt ar mūsu smadzeņu melatonīna sekrēciju. Vēsa istabas vide vēl vairāk veicina šo temperatūras pazemināšanos un uzlabo mūsu miega kvalitāti.

Iestājoties tumsai, mūsu ķermenis sāk ražot melatonīnu – hormonu, kam ir liela nozīme miega regulēšanā. Kad tiek ražots melatonīns, tas signalizē mūsu smadzenēm, ka ir pienācis laiks gulēt. Un otrādi: tā kā melatonīna ražošana no rīta palēninās, mūsu smadzenes saprot, ka ir pienācis laiks mosties. Vēsāka miega vide faktiski veicina augstāku melatonīna ražošanu, veicinot miega sākumu un mierīgāku miegu.

Kas notiek, ja ir pārāk silts vai pārāk auksts?

Papildus palīdzībai melatonīna ražošanā, temperatūra neapšaubāmi ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē mūsu miegu. Karstuma iedarbība vai pārāk silta miega vide var izraisīt paaugstinātu nomodu un samazināt lēno viļņu miegu un REM miegu, divus dziļākos miega posmus, kas palīdz mums pamosties, jūtoties spēku atjaunotiem.

Jo īpaši mitrs karstums var izjaukt miega posmus un termoregulāciju vai mūsu ķermeņa spēju regulēt temperatūru. Lai gan aukstuma iedarbība ne vienmēr ietekmē miega posmus, joprojām ir svarīgi justies ērti miega laikā, lai veicinātu termoregulāciju.

Ja istabas temperatūra ir pārāk karsta, mūsu ķermeņa temperatūra paaugstinās, izraisot diskomfortu un nemieru. Ar šo ir grūtāk aizmigt, un mēs, visticamāk, pamostamies nakts laikā. Pamošanās visu nakti vai traucēts miegs var izraisīt emocionālu diskomfortu, samazināt izziņas spējas un veiktspējas problēmas. No otras puses, ja istabas temperatūra ir pārāk auksta, tas var arī radīt mums neērtības un šis diskomforts var ietekmēt arī mūsu miega kvalitāti.

Lasi arī:

Gulēšana, Foto - 20125674  from Pixabay

Gulēšana, Foto - 20125674 from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas