Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādas pazīmes liecina par laktozes nepanesamību?

Vēdersāpes pēc pankūku ēšanas, foto - Pixabay

Vēdersāpes pēc pankūku ēšanas, foto - Pixabay

Laktoze jeb piena cukurs ir ogļhidrāts, ko satur piena produkti. Visi produkti, kuru gatavošanas procesā izmantots piens, satur laktozi, piemēram, maize, sausās brokastis, kūkas, cepumi, konfektes, sausais kartupeļu biezenis, margarīns, maisījumi pankūku, biskvītu un cepumu pagatavošanai, salātu mērces, atsevišķi gaļas izstrādājumi, zupas, kā arī vairāki recepšu un bezrecepšu medikamenti.

Laktozes nepanesība var būt gan iedzimta, gan rasties bērnībā vai vēlākos gados, kas saistīta ar iekaisīgām zarnu slimībām, celiakiju, kad ir bojātas tievās zarnas, vai zarnu infekcijām. Diezgan bieži tā attīstās tieši bērniem pēc divu gadu vecuma sasniegšanas.

Laktozes nepanesamības simptomi

Laktozes nepanesamības simptomi – vēdera pūšanās, vēdersāpes, caureja, vemšanas vai slikta dūša. Šie simptomi parasti parādās apmēram 30 minūšu laikā pēc laktozi saturošu produktu lietošanas uzturā. Uzsākot bezlaktozes produktu diētu, simptomi izzūd dažu nedēļu vai pat dienu laikā.
Jāatceras, ka noteikt, vai tiešām cilvēkam ir laktozes nepanesība, nevis, piemēram, kairinātās zarnas sindroms vai govs piena alerģija, var, tikai un vienīgi izslēdzot laktozi saturošus produktus no ēdienkartes un vērojot, vai sūdzības izzūd. Un jebkurā gadījumā ar sūdzībām par veselību jāgriežas pie ārsta!

Uzzini arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...