Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kādi ir plusi un mīnusi, dzīvojot daudzdzīvokļu nama pirmajā stāvā?

Daudzdzīvokļu māja, foto - Milin John Si, Unsplash

Daudzdzīvokļu māja, foto - Milin John Si, Unsplash

Daudzi, iegādājoties nekustamo īpašumu, pat neskatās uz pirmā stāva dzīvokļiem, domājot, ka viss ir slikti, īsti nepaskaidrojot savu viedokli un nesaprotot, ka ne viss ir tik melns, cik mālē. Patiesībā, pirmajā stāvā dzīvojot, tieši tāpat, kā jebkurā citā stāva dzīvoklī, ir savi plusi un mīnusi.

Kādi ir plusi, dzīvojot pirmajā stāvā?

  • Pirmā stāva dzīvokļiem ir zemākas cenas, tādēļ tie ir izdevīgāki!
  • Pirmais stāvs ir ļoti ērts! Uz to nav augstu jākāpj, ko ļoti novērtē ne tikai seniori, bet arī vecāki, sevišķi, ar maziem bērniem. Nekad nav risks tikt iestrēgušam liftā! Turklāt, ikmēneša komunālo rēķinu summa pirmā stāva dzīvokļu īpašniekiem vienmēr ir mazāka, jo nav jāmaksā par lifta pakalpojumiem. Arī ievācoties šajā stāvā, nav jāsatraucas par smago mēbeļu nešanu pa šaurām kāpnēm un n-tos stāvus. Ja logu platums ļauj, pavisam ērti, ievācoties jaunajā dzīves vietā, ir padot lietas pa logu! Kurjeri vienmēr ir priecīgi par klientiem, kas nedzīvo augstu. Un jo zemāk, jo lielāks prieks!
  • Ugunsgrēku gadījumā pirmais stāvs ir visdrošākais, jo var ērti izkļūt caur logiem, ja durvis ir bloķētas. Jo augstāks stāvs, jo lielākas grūtības ugunsdzēsējiem līdz tam tikt, gandrīz visi dūmi ceļas uz augšu, līdz ar to, jebkura zemāka stāva ugunsnelaimes gadījumā nākas vismaz saelpoties kaitīgos dūmus. Turklāt, jau pieminēto liftu ugunsgrēku gadījumos kategoriski aizliegts lietot, tādēļ var paniski nākties skriet lejup pa kāpnēm melnā dūmu mutulī vai cerēt, ka Tevi paspēs izglābt drosmīgs ugunsdzēsējs pirms būsi cietis no dūmiem un uguns. Bet neaizmirsti, ka dzīvoklis pirmajā stāvā nav garants, ka esi pasargāts no uguns nelaimes! Dūmu detektoram jāatrodas jebkurā mājā!
  • Zem Tevis neviens nedzīvo! Ir fantastiski liels pluss, ko novērtē katrs maza bērna vecāks – nav apakšējo kaimiņu. Pirmajā stāvā bērni var augt brīvāk! Tas dod iespēju mazajiem skrējējiem, lecējiem un dejotājiem sevi neiegrožot un izlikt savu enerģiju un prieku arī aktivitātēs, kas varētu būt visai traucējošas apakšējo dzīvokļu iemītniekiem. Arī paši vecāki var atļauties pat vingrot, lēkāt un dejot mājās, jo nepastāv iespēja, ka apakšējie kaimiņi var nākt sūdzēties par birstošu griestu apmetumu vai plaisām.

Mīnusi, dzīvojot pirmajā stāvā

  • Grīdas ir vēsākas. Tā kā zem pirmā stāva dzīvokļiem parasti atrodas pagrabs, tad jārēķinās ka grīdas būs vēsākas. Tomēr tas ir labojams! Grīdas var nosiltināt un problēma atrisināta. Ja nav vēlme veikt remontdarbus, siltinot grīdas, tad var piemeklēt kādu siltu un skaistu paklāju.
  • Bailes no zagļiem ir tas iemesls, kuru visbiežāk min tie, kuri pat neskatās uz pirmā stāva dzīvokļiem, meklējot sev mājvietu. Jāsaka gan, ka mūsdienās tas vairāk ir mīts nekā patiesība. Jā, ērti ir garnadzim – nav augstu jākāpj un tālu jābēg, bet, neatkarīgi no tā, kurā stāvā ir Tavas mājas, ja tās nav pietiekami aizsargātas no zagļa, tad viņš izmantos savu iespēju arī 11. stāvā. Lai būtu drošs par savu īpašumu jebkurā stāvā, izveido mājās apsardzes sistēmu, bet neaizmirsti arī logus aprīkot atbilstoši drošībai!
  • Netīrāki logi ir garantēti, ja dzīvo pirmajā stāvā. Tas viss tādēļ, ka lietus laikā putekļi atsitas uz augšu. Arī tuvumā braucošās automašīnas uzsit savu netīrumu gaisā, kas nonāk uz zemākajām palodzēm un logu stikliem. Atrisinājums – biežāka logu mazgāšana paša spēkiem vai piesaistot profesionālu.
  • Ir vēl viens mīnuss/pluss. Tu vienmēr visu redzi, kā arī redz Tevi! Kāpēc šis mīnus dala savu vietu ar plusu? Jo viss atkarīgs no kaimiņiem. Ja Tev ir lieliski kaimiņi, tad ar tevi vienmēr sveicinās, pazīst, kā arī izveidojas draudzīgas un patīkamas kaimiņu attiecības. Ja ir ne pārāk patīkami kaimiņi, tad tas ir vairāk mīnuss, jo parasti cilvēks ir tendēts noslēpties no vides, kas tam izraisa nepatīkamas sajūtas. Tomēr arī brīžos, kad nevēlies, lai kaimiņi skatās Tavos logos, vienkārši var aizvērt aizkarus vai žalūzijas un problēma atrisināta!

Kā redzi, dzīvojot pirmajā stāvā, plusu ir vairāk kā mīnusu, turklāt arī no esošajiem mīnusiem var viegli atbrīvoties, ja atbilstoši parūpējies par savu īpašumu!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...