Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc dārzā jāierok tējas maisiņi?

Vai Tu izmet tējas izlietotos tējas maisiņus? Kad izlasīsi šo, turpmāk to vairs nedarīsi, jo daudz lietderīgāk ir tējas maisiņus ierakt dārzā. Tējas lapas, kas atrodas maisiņā lieliski papildinās augsni ar barības vielām. Tēja satur tanīnu un citas uzturvielas, kas kalpo kā dabiskais mēslojums.

Izvērtē arī laistāmo augu vajadzības pēc pH. Augi, kas bauda nedaudz skābu augsni, priecāsies, ja tos pabarosi ar tēju. Tējā esošās aminoskābes un tanīnskābes var bagātināt augsni, pazeminot tās pH līmeni, kas nozīmē arī augsnes skābuma palielināšanu.

Paši tējas maisiņi ir parasti ir gatavoti no augu šķiedrām un izšķīdīs augsnē. Ja par to šaubies – pārplēs maisiņu un izber zemē tikai tējas lapas.

Aizsardzība pret kaitēkļiem – tā ir vēl viena priekšrocība. Tu vari izmantot arī nedaudz maltās kafijas. Viss, kas jādara – ieroc maisiņus vai kafiju zemē un to smarža atvairīs kaitēkļus, kas nāk našķoties ar tava dārza labumiem.

Zemē apraktais maisiņš, ja tas ierakts netālu no augu saknēm, palīdzēs saglabāt arī vairāk ūdeni un nodrošinās ilgāku augu dzirdīšanu.

Kādas barības vielas augiem patiks tējas lapiņās?

Tējas lapiņas palīdzēs Tev, ja ne atteikties no ķīmiskiem mēslojuma veidiem un pesticīdiem, tad vismaz ievērojami samazināt to lietošanu. Tavi augi no tējas uzņems virkni vērtīgu vielu, kas tajā slēpjas:

· Polifenoli - mikroelementi, kurus mēs atrodam augu valsts pārtikas produktos. Tanīnskābe ir viena no visizplatītākajām un augsnei piedāvā dažādas priekšrocības.

· Teanīns - aminoskābe, kas parasti sastopama tējas lapās

· Antioksidanti - spēcīga aizsardzība pret šūnu bojājumiem. Dabiskie antioksidanti var būt fenoli, lignāni, miecvielas un flavonoīdi.

· Vitamīni un minerālvielas - it īpaši zaļajā un melnajā tējā ir daudz C, D un K vitamīnu, kā arī riboflavīns. Minerālie elementi ietver kalciju, dzelzi, magniju, niķeli, cinku un fluoru.

Kā pacienāt augus ar tēju?

Augu laistīšana ar tēju

Ja izvēlies aplaistīt augus ar tēju, noteikti nesamazini kopējo ūdens daudzumu, ko augs saņem ikdienā. Tēja to neaizstās. Tēja var būt kā papildu elements.

Nekad nelieto laistīšanai karstu tēju. Augsta temperatūra šokēs augus un var radīt neatgriezenisku kaitējumu.

Pagatavo tējas kannu, izmantojot 1-2 bioloģiskās tējas maisiņus un ļaujiet tējai ieilkties vismaz dažas stundas vai visu nakti. Kad tā ir sasniegusi vēsu temperatūru, tēju vienmērīgi pārlej augiem

Tējas maisiņa aprakšana

Tas ir lielisks veids, kā bagātināt augsni ar papildu barības vielām. Pārliecinieties, ka izmantojat tikai tējas maisiņus, kas izgatavoti no papīra, nevis no poliestera vai citiem materiāliem, kas nespēj sadalīties. Ir svarīgi arī izņemt skavu un auklu no maisa.

Tējas maisiņam vajadzētu būt jau lietotam.

Pro padoms: neatkarīgi no tā, kādu procesu jūs mēģināt, novērojiet, kā augi reaģē pirmajās dienās un nedēļās, tiklīdz tiem tiek ievadīta tēja. Uzskaites un novērojumu žurnāla izveidošana ir lielisks veids, kā sekot procesam, sākot no lapu kvalitātes līdz augšanas ātrumam un vispārējai veselībai.

Tēja mēslošanai

Ir pierādīts, ka tēja nodrošina līdzīgas barības vielas kā daudzu populāru mēslošanas līdzekļu sastāvs. Viena uzturviela, kuras tai trūkst, ir fosfors.

Ja esi ir ieinteresēts izmantot tēju un tās dabisko spēku savā dārzā, noteikti ir vērts to izmēģināt. Tējas piedāvātās īpašības ir ļoti līdzīgas mēslošanas līdzekļiem un var palīdzēt samazināt tēriņus tiem, kas jau ir kaislīgi tējas dzērāji.

Pieraksti, kā augiem veicies ar mēslojumu, salīdzinot ar to, kā viņi reaģē uz tēju. Tas palīdzēs tev pieņemt lēmumu, pie kura no mēslošanas veidiem vēlies palikt nākotnē.

Izlasi arī:

Dārza darbi, Photo by Ngobeni Communications on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas