Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc un kā izmantot dārzā dzeramo sodu?

Dzeramā soda, Image by NatureFriend from Pixabay

Dzeramā soda, Image by NatureFriend from Pixabay

Dzeramai sodai var būt vieta ne tikai virtuvē, bet arī tavā dārzā. Šis dabīgais līdzeklis var būt lielisks konkurents ķīmiskām vielām, ko izmanto gan kaitēkļu, augu slimību un pat nezāļu apkarošanā, gan citos gadījumos.

Dzeramā soda pret augu kaitēkļiem

Dzeramā soda ir lielisks dabīgais līdzeklis pret augu kaitēkļiem, piemēram, laputīm. Lai no tiem atbrīvotos, kaitēkļu apsēstos augus pirms ziedēšanas un ražas novākšanas apsmidzina ar sodas šķīdumu, ko pagatavo izšķīdinot puslitrā ūdens 12 – 15g sodas. Bet lai pasargātu augus no kāpuriem, piemēram, kāpostu balteņa, augus var apkaisīt ar vienādās daļās sajauktiem miltiem un sodu.

Dzeramā soda pret augu slimībām

Neviens dārznieks nav priecīgs par slimību ieperināšanos augos. Dzeramā soda var būt līdzeklis, ar ko apkarot arī bīstamo augu sēnīšu slimību – miltrasu. Lai cīnītos ar šo slimību un citām augu sēnīšu slimībām, augus apsmidzina ar šķīdumu, kas pagatavots no 1l ūdens, 1 ēd.k. sodas, 1 ēd.k. augu eļļas, 1 glāzes trauku mazgājamā līdzekļa. Smidzināšanu veic sausā laikā.

Vēl viens līdzeklis šīs pašas negantās miltrasas apkalošanai, kas pagatavots ar sodu un ir videi nekaitīgs, ir augu apsmidzināšana ar šķīdumu – 5 l ūdeni, kurā izšķīdinātas 20g šķidrās ziepes un 2 ēd.k. dzeramā soda. Ar šo sodas šķīdumu augus smidzina katru nedēļu, bet vēlams uzsākt smidzināšanu pirms augu ziedēšanas.

Dzeramā soda pret nezālēm

Dzeramā soda var atbrīvot jebkuru dārza un mājas īpašnieku no sīku nezāļu, kas aug bruģa starpās un ne tikai. Lai atbrīvotos no nezālēm, bruģa starpas ar mēneša starplaiku salej ar sodas – ūdens šķīdumu. 1 l ūdens izšķīdina 2 – 4 ēd.k. sodu. Šī metode krietni samazina nezāļu augšanu.

Deramā soda augu mēslošanai

Augu mēslojumiem vienmēr labāk izmantot dabīgu mēslojumu, jo gan augs, gan zeme ap augu uzsūc arī kaitīgās vielas, ko var saturēt ķīmiski mēslojumi. Tomātu stumbrus jeb kātus apsmidzina ar 0,5% dzeramās sodas šķīdumu. Arī laistīt tomātus var ar šo šķīdumu, bet koncentrātam jābūt izteiktākam – 3,5%. Vēl spēcīgāks koncentrāts (5%) sodas šķīduma veicina vīnogu ogu augšanu un padara tās saldākas.

Ja dārzā vēlies kuplas un krāšņas rozes, tad krūmus vari apsmidzināt ar šķīdumu: 5l ūdens, 1 tējk. sodas, ½ tējk. ožamais spirts, 1 tējk. magnija sulfāts.

Citi dzeramās sodas pielietojumi dārza darbos

Soda dārzā var noderēt ne tikai kaitēkļu iznīcināšanai, slimību apkarošanai un mēslošanai, bet arī citos darbos. Ja dārzā veido kompostu, gan jau esi pamanījis, ka dažkārt aromāts no tā nav patīkams. Lai no tā izvairītos, kompostā var piebērt sodu.

Soda noder arī tad, ja Tavā dārzā ir pārāk skāba augsne augiem, kuriem tas it nemaz nepatīk. Augsnes var padarīt sārmaināku, apliešana ar sodas šķīdumu – 1l ūdens un 100g dzeramā soda.

Pēc dārza darbiem arī paliek netīras rokas. Lielisks veids, kā nomazgāt dārza darbu netīrumus ir sodas pielietošana. Nedaudz saziepētām un mitrām rokām uzber nelielu daudzumu sodas un kārtīgi nomazgā rokas.

Lasi arī:

Vai tiešām kola ir brīnumlīdzeklis? Ieguvumi un riski kolas lietošanai dārzā

Nātru virca – dārza augu brīnumlīdzeklis

Sintētiskie minerālmēsli dārza augiem – kas par tiem jāzina

Dzeramā soda, Image by NatureFriend from Pixabay

Dzeramā soda, Image by NatureFriend from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas