Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Katrīne Sauliete komentē savu saķeršanos ar PTAC

Foto: Katrīne Sauliete, ekrānšāviņš play.1188.lv

Foto: Katrīne Sauliete, ekrānšāviņš play.1188.lv

Maija noslēgumā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) nāca klajā ar paziņojumu, ka Katrīnei Saulieti būs jāmaksā sods 1000 eiro apmērā un jāizbeidz konstatētā negodīgā komercprakse.

Kanāla 360TV realitātes seriālā “Ģimene burkā” viņa sniegusi savu komentāru par šo notikumu: “Kā jau jūs visi zināt, pirms pāris dienām medijus pāršalca fantastiska ziņa, ka, izrādās, Katrīne Sauliete esot noziedzniece. Par to, ka man ir uzlikts naudas sods, es uzzināju no medijiem. Man piezvanīja vairākas televīzijas un pilnīgi visi portāli, kas jau zināja slēdzienu. Kā tas var būt, ka visi zina par manu sodu un es nezinu? PTAC man nezvanīja ne reizi. Viņi man bija pirms diviem gadiem atsūtījuši vēstuli, kuru es saņēmu. Toreiz šī vēstule bija tik neadekvāta – man bija zinātniski jāpierāda viss, ko es runāju, ka tā tiešām ir patiesība! Parasti visu, ko es runāju, es izlasu bukletā, un tad pastāstu savu viedokli. Likās, ka vēstules tekstu ir rakstījis bērns,” pastāstīja daiļā blondīne.

Jaunākajā vēstulē, kura tomēr atrada ceļu pie Katrīnes, PTAC rakstīja, ka šogad vairākkārt sūtīja vēstules ar brīdinājumiem, taču tās tā arī nesasniedza adresātu: “Viņi sūtīja vēstules uz manu deklarēto dzīvesvietu, bet es jau vairāk kā gadu nedzīvoju tur, bet gan kopā ar Pēteri. Zinot to, ka es nesaņemu šīs vēstules, un to, cik vienkārši ir dabūt manu telefona numuru… visi no preses bija piezvanījuši man un dabūjuši manu telefona numuru!”

Kā jau zināms, Saulieti un dziedātāju Adrianu Miglāni PTAC sodīja par negodīgu komercpraksi.

Noslēdzot projektu “Influenceru mārketinga uzraudzība sociālajos tīklos”, PTAC pieņēma lēmumu influencerei Adrianai Miglānei piemērot soda naudu 1500 eiro apmērā un uzlikt tiesisko pienākumu izbeigt konstatēto negodīgo komercpraksi. Savukārt influencerei Katrīnei Saulietei tika piemērota soda nauda 1000 eiro apmērā un uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt lēmumā konstatēto negodīgo komercpraksi.

Abas dāmas sodītas, jo sociālajos tīklos nebija norādījušas, ka reklamē noteiktus produktus sadarbībā ar uzņēmumiem. Miglānei piemērots papildus sods par uztura bagātinātāju reklamēšanu bez norādēm “Uztura bagātinātājs” un “Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu”.

2019. un 2020. gadā, veicot pārbaudes, ierosinātas 35 administratīvās lietas. 32 lietu izskatīšana pabeigta un pārkāpumi novērsti, influenceriem veicot labprātīgus pasākumus (PTAC izteicis aicinājumu arī turpmāk ievērot normatīvo aktu prasības); 1 lieta pabeigta, nekonstatējot pārkāpumus, bet izsakot aicinājumu turpmāk īstenotās komercprakses atbilstības nodrošināšanai; 2 lietās pieņemti lēmumi patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietās, aizliedzot influenceriem negodīgas komercprakses īstenošanu, kā arī piemērojot soda naudas attiecīgi 1000 eiro un 1500 eiro apmērā.

PTAC norāda, ka patērētājiem ir tiesības saņemt patiesu un pilnīgu informāciju par influenceru sniegto saturu un piedāvātajām precēm un pakalpojumiem, tāpat atbilstošas norādes par apmaksāto saturu. Tādējādi arī tiek veicināta godīga un caurspīdīga tirgus vide influenceru un sociālo tīklu mārketinga jomā.

Skaties "Ģimene burkā" kanālā 360TV no pirmdienas līdz ceturtdienai, bet visu diennakti - 1188 Play.lv


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...