Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ko tik nevar iztīrīt ar kolu!

Kola, Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Kola, Photo by Karolina Grabowska from Pexels

Kola nav veselīga, tas tiesa. Bet saimniecībā tā var būt lielisks glābiņš dažādās situācijas, kad pa rokai nav citi tīrīšanas līdzekļi. Ko tik nevarot iztīrīt ar kolu!

Eļļas traipi

Vai Tava automašīna vai motors noplūdina eļļu? Tas var radīt neglītus traipus uz piebraucamā ceļa vai garāžā. Cieta beršana nebūs nepieciešama, ja uz traipa uzliesi kolu. Ļaujiet tai iedarboties dažas stundas un viegli notīri eļļas pārpalikumus.

Tintes traipi

Neatkarīgi no tā, vai rakstīšanas laikā pārrakstījis pāri papīram vai bērni atkal zīmējuši uz paklāja, mēs visi zinām šos kaitinošos tintes traipus. Par laimi, kola šeit var lieti noderēt. Uzlej nedaudz kolu uz traipa un ieberzē to. Pēc tam traipu izmazgā ar nelielu daudzumu ūdens un ziepēm, un tas pazudīs.

Tualetes tīrīšana

Vecs, bet zelta padoms: ielej tualetes podā kolu. Ļauj tai iedarboties stundu un pēc tam noskalo. Atbrīvojies no traipiem podā, izmantojot tualetes suku. Kola atbrīvo arī aizsērējumus kanalizācijas caurulē.

Atbrīvošanās no rūsas

Nelielus sarūsējušus priekšmetus var atstāt uz nakti glāzē kolas. Nākamajā dienā noslauki tos ar tīru drānu, un tie spīdēs kā jauni.

Piedegušas pannas

Vai nejauši atstāji maltīti uz plīts tikai nedaudz par ilgu, panna pamatīgi piedega? Ielej pannā kolu un uz lēnas uguns stundu pavāri. Seko līdzi, lai kola neizvārās pavisam! Pēc tam piedegums nomazgāsies daudz vieglāk.

Automašīnu vējstikli

Runā, ka ar kolu varot nomazgāt kukaiņus un taukus, dažādus traipus no vējstikla, pēc tam to noskalojot ar pamatīgu ūdens strūklu.

Kola dārzā

Kola varot palīdzēt uzturēt dārzu veselīgu, atbrīvojoties no gliemežiem un paātrinot komposta kaudzes nogatavošanās procesu.

Kaļķakmens

Ik pa laikam ir jāatbrīvojas no kaļķakmens uzkrāšanās tējkannā. Piepildi tējkannu ar kolu un ļaujiet tai vārīties. Pēc tam atstāj to 30 minūtes tējkannā un izskalo.

Traipi uz apģērba

Nav nekas sliktāks par traipu iegūšanu uz iecienītākajām drēbēm. Asinis, tauki, vīns - to tīrīšana var izraisīt pamatīgu piepūli. Ja uz Tava apģērba ir kārtīgs traips, pievieno kolu, veļas mazgāšanas procesā. Neaizmirsti lietot arī parasto mazgāšanas līdzekli vai pulveri. Pastāv liela iespēja, ka atbrīvosies no traipa, no kura ilgi nevarēji tikt vaļā

Hroma tīrīšana

Kola ir ideāls hroma tīrīšanas līdzeklis. Samitrini tīrīšanas drānu kolā un izmanto to, lai notīrītu hromētus priekšmetus, piemēram, automašīnu detaļas, mēteļu āķus, dušas notekas, velosipēdu detaļas un lampas.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...