Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko tik visu nevar mazgāt veļasmašīnā!

Ko drīkst mazgāt veļasmašīnā? Photo by Ketut Subiyanto from Pexels

Ko drīkst mazgāt veļasmašīnā? Photo by Ketut Subiyanto from Pexels

Vai zināji, ka veļas mazgājamā mašīna var izmazgāt ne tikai Tavas drēbes, bet vēl daudzas citas lietas? Protams, ar nosacījumu, ka ir pietiekami laba veļasmašīna un tai ir atbilstoši mazgāšanas režīmi. Uzzini, kā veļasmašīna var atvieglot Tavu ikdienu un ko nekādā gadījumā tajā nevajadzētu likt iekšā bez apdomāšanās:

Atsvaidzini segas un spilvenus veļasmašīnā.

Regulāra segu un spilvenu mazgāšana palīdzēs atbrīvoties no putekļu ērcītēm, kā arī dos patīkamu smaržu apģērbam, taču te gan jāņem vērā, ka veļasmašīnai jābūt dūnu vai sintētikas mazgāšanas režīmam un tai jābūt pietiekami lielai. Ja mazgāsi dūnu segas vai spilvenus, palūkojies uz etiķeti, kurā norādīts, kāda veida mazgāšanas līdzeklis un režīms jāizmanto. Ja pildījums satur vilnu, izmanto vilnas vai roku mazgāšanas programmu ar aukstu ūdeni.

Runājot par segām un doonām, kas satur vilnu, izmantojiet vilnas vai roku mazgāšanas programmu ar aukstu ūdeni. Svarīgākais kas noteiks, vai izmazgātais priekšmets būs mīksts un pufīgs arī pēc mazgāšanas, ir veids, kādā tas tiks žāvēts pēc tam. Dūnu žāvēšanai novieto segu vai spilvenu līdzenā vietā, kur nav saules, lai tā ieņemtu formu un nekarātos žūšanas procesā. Ideāli, ja tev ir liels galds, kur To uzklāt, vai varbūt grīda.

Spilvenu mazgāšanā – noteikti ievēro, ka nav vēlams mazgāt spilvenus ar atmiņas putām vai lateksa pildījumu – šādiem spilveniem var noņemt virsējo audumu un izmazgāt tikai to.

Rotaļlietu mazgāšana veļasmašīnā.

Jā, arī iemīļotās mīkstās rotaļlietas var mazgāt veļasmašīnā. Protams, ka vari mēģināt mazgāt arī plastmasas rotaļlietas, bet tās krietni dauzīsies un radīs troksni, līdz ar to ir variants – izmantot mazgāšanas maisiņu, kurā ieber, piemēram, savus plastmasas klucīšus, vai arī vislabāk – izvēlēties savu rotaļlietu komplektu mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Tā lieliski nodezinficēs netīrumus, vienīgi jāņem vērā, ka dažkārt var tikt nomazgāta arī krāsa – piemēram, acis lellei.

Automašīnu komplektu pārvalki, bērnu ratiņu pārvalki un turētāji

Veļasmašīnā droši var mazgāt arī citas lietas, kas regulāri smērējas – piemēram, automašīnas sēdekļu pārvalkus, bērnu ratiņu pārvalkus vai ķengursomas. Šeit gan raugies, vai šiem izstrādājumiem nav sēdekļu stiprinājumu siksnas, jo tās var sabojāt audumu. Protams, arī šeit pirms mazgāšanas vislabāk ir iepazīties ar ražotāja norādījumiem.

Mugursomas un citi priekšmeti, ko var mazgāt veļasmašīnā

Mugursomas, dažādas auklas u.c. – to visu var mazgāt veļasmašīnā. Vienīgi jā – jāraugās, lai tām arī nebūtu asas sprādzes vai stiprinājumi. Ja tādi ir – vislabāk izmantot mazgāšanas maisiņu vai saspraust tos kopā. Jāņem vērā, ka lietas ar asām malām un sprādzēm var nodarīt arī pašai veļasmašīnai kaitējumu, var sabojāties blīves vai pat pats iekšējais cilindrs, kas ne vienmēr ir tik izturīgs kā izskatās. Padoms – ja mazgā nelielus vai smagākus priekšmetus, ievieto veļasmašīnā arī pāris dvieļu - tie pasargās no liekas dauzīšanās un arī palīdzēs izlīdzsvarot mazgāšanas slodzes svaru.

Lietas, ko nedrīkst likt veļasmašīnā:

  • Peldkostīms. Jā, tas var šķist savādi – peldkostīms taču ir radīts ūdenim, vai ne? Tomēr veļasmašīnas darbība var sabojāt peldkostīma struktūru un formu, tādēļ tos vislabāk mazgāt ar rokām.
  • Uzvalks. Pat, ja uzvalks ir no kokvilnas, nekādā gadījumā nevajadzētu to likt veļasmašīnā. Parasti starp ārējo audumu, kas šķiet mazgājams, un oderi, ir īpaša kārtiņa, kas piešķir stingro formu apģērbam. Veļasmašīnā tā var sadalīties un žakete zaudēs savu siluetu. Uzvalkus vislabāk tomēr tīrīt ķīmiskajā tīrītavā.
  • Ādas čības un apģērbi. Ja auduma čības mazgāt veļasmašīnā drīkst un pat vajag, tomēr ādas apaviem nereti ir detaļas, kas ir salīmētas ar līmi, nevis sašūtas. Tādēļ pēc samirkšanas vai pārmērīgas karsēšanas var atlīmēties un tikt sabojātas.
  • Vilna, kašmirs, samts un izrotātas drēbes. Pirms liec veļasmašīnā – vienmēr pārliecinies, kas rakstīts uz etiķetes. Dažus no materiāliem var mazgāt veļas mašīnā, bet daudziem tomēr nepieciešams īpašs režīms vai mazgāšana ar rokām.
  • Kaklasaites. Kaklasaites nereti gatavotas no zīda, turklāt iekšējā konstrukcija un forma veļasmašīnā var deformēties.
  • Spilveni ar atmiņas putām. Šī nu ir lieta, ko nekad nedrīkst likt veļasmašīnā, ja vien nevēlies izņemt no tās samaltu un bezformīgu maisiņu ar putām. Vislabāk šādus spilvenus mazgāt remdenā vanniņā, ar rokām nedaudz izspaidot un vēlāk kārtīgi izskalojot.
  • Ar suņu un kaķu vilnu aplipuši priekšmeti. Jā, ir jāmazgā arī savu mājdzīvnieku segas, taču neliec tās veļasmašīnā, ja tās ir pilnas ar dzīvnieka matiem. Tāpat kā Tavi mati var aizsprostot kanalizāciju, dzīvnieka vilna to pašu var paveikt veļasmašīnā un notekcaurules būs ļoti grūti iztīrāmas. Pirms liec šādus audumus mazgāt, kārtīgi izpurini un notīri tos. Reizēm palīdz, ja pirms tam ieliek šo drānu veļas žāvētājā un ļauj 15 minūtes pažāvēties - tas noņems lielāko daļu matu un pēc tam jau drošāk varēsi šo segu mazgāt.

Izlasi arī:


Ko drīkst mazgāt veļasmašīnā? Photo by Ketut Subiyanto from Pexels

Ko drīkst mazgāt veļasmašīnā? Photo by Ketut Subiyanto from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas