Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Krūmmellenes veselībai: bez šiem vitamīniem nu nekādi

Krūmmellenes (Photo by Orlando Rey from Pexels)

Krūmmellenes (Photo by Orlando Rey from Pexels)

Jau vasaras sākumā lielveikalu plauktos sāk parādīties brīnumogas krūmmellenes, bet vasaras beigās – jūlijā un augustā – tās atrodamas arī tirgū, kur meklējamas mūsu pašu saimniecībās izaudzētās. Daudziem šīs ogas patīk, jo tās ir lielākas nekā meža mellenes un nesmērē rokas, bet zināji, ka tās ir arī ļoti, ļoti veselīgas? Tajās ir ļoti maz kaloriju, jo satur maz cukura un tauku, bet ļoti daudz vērtīgu uzturvielu, kas tik ļoti nepieciešamas mūsu veselībai.

Krūmmellenes satur ļoti daudz vitamīnu

Krūmmellenes satur A, C, E, K, B1, B2, B3 un B6 vitamīnus, kā arī folātus, kāliju, mangānu, varu, antioksidantus (antocianīnus un flavonoīdus), gļotvielas un tanīnus. Īpaši daudz ogās ir mangāns, cinks, kā arī nedaudz dzelzs. Tās ir bagātas ar vitamīniem, mikroelementiem, šķiedrvielām un organiskajām skābēm, kas ir tik ļoti nepieciešamas mūsu organismam.

Šīs ogas stiprina imunitāti

Vēlies stiprināt imunitāti? Pievieno brokastu putrai sauju krūmmelleņu katru dienu! Tajās ir ārkārtīgi daudz C un K grupas vitamīni, kas paaugstina organisma aizsargspējas un stiprina imunitāti.

Krūmmellenes nāk par labu sirds un asinsvadu sistēmas veselībai

Krūmmellenes var palīdzēt uzlabot asinsriti un stiprināt asinsvadu sieniņas, tāpēc tās nāk par labu sirds un asinsvadu sistēmas veselībai. Pētījumos noskaidrots, ka cilvēkiem, kuri sirgst ar metabolo sindromu, mellenes uzlabo endotēlija šūnu funkciju, kuras izklāj asinsvadus. Līdzīgi pētījumi veikti arī uz dzīvniekiem, kuros noskaidrots, ka krūmmellenes palīdz samazināt mūsu četrkājainajiem draugiem holesterīna līmeni asinīs.

Ogas labākai redzei

Līdzīgi kā meža mellenes, arī krūmmellenes ļauj uzlabot acu veselību. Tās saturs antocianīnu – antioksidantu, kas ir būtisks tieši redzei un spēj samazināt acu nogurumu. Lietojot uzturā krūmmellenes, labāk redzēsi tumsā, kā arī pasargāsi acis no mākulas deģenerācijas, kas ir galvenais redzes zaudēšanas iemesls vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Arī prātam no krūmmellenēm ir liels labums

Pētījumos ir noskaidrots, ka regulāra krūmmelleņu ēšana var uzlabot atmiņu un mācīšanās spējas. Šī iemesla dēļ tās ir ieteicamas ēst gados vecākiem cilvēkiem un bērniem.

Pašreiz vēl notiek pētījumi par krūmmelleņu ietekmi uz vēža šūnām, proti, pastāv iespējamība, ka krūmmellenēs esošie antioksidanti varētu apturēt vēža šūnu veidošanos, kā arī mazināt iekaisumus. Kamēr šis fakts vēl nav apstiprināts, turpināsim mieloties ar šīm brīnumogām, priecājoties par ieguvumiem veselībai, kas jau ir zinātniski apstiprināti.

Savukārt, šeit lasi par to, kas notiks, ja ēdīsi mūsu pašu meža mellenes katru dienu.

Ja meklē krūmmelleņu stādus - lūk, stādaudzētavas, kas piedāvā krūmmelleņu stādus iegādāties.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...