Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Miris nopelniem bagātais komponists Mārtiņš Brauns

Komponists Mārtiņš Brauns, 360TV ekrānšāviņš

Komponists Mārtiņš Brauns, 360TV ekrānšāviņš

24. novembra pēcpusdienā aizsaulē aizgāja leģendārais pašmāju komponists Mārtiņš Brauns, medijiem pavēstīja SIA "Forte Production" valdes loceklis, producents Jānis Kļaviņš. Vēl nesen, septembra vidū, viņš nosvinēja savu 70. dzimšanas dienu. Novembrī medijos izplatījās informācija, ka komponists pārcietis infarktu un papildus tam saslimis ar Covid-19.

Mārtiņš Brauns plašākai sabiedrībai kļuva zināms ar rokgrupu "Sīpoli", un sava mūža laikā ir sacerējis mūziku ne tikai teātra izrādēm un filmām, bet arī koriem - viņa darbus atskaņo Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, piemēram, nu jau par leģendāru kļuvušo dziesmu "Saule, Pērkons, Daugava".

Viņš gadiem ejot ir saņēmis neskaitāmas balvas par saviem darbiem un kopējo ieguldījumu Latvijas mūzikas industrijā - 2018. gada 3. maijā Braunam tika piešķirts IV šķiras Triju Zvaigžņu ordenis "Par nopelniem kultūrā un izcilu, daudzpusīgu radošo ieguldījumu Latvijas mūzikā", bet 2019. gada 12. februārī Mārtiņš saņēma Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Zemāk skaties 360TV video, kurā Brauns savulaik stāstīja, ka bieži aizdomājas vai "tā mūzika nav vien tāda burbuļu pūšana".


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...