Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Padomi kā izvēlēties atbilstošu skolas somu

Skolas somas, Image by Mike van Putten from Pixabay

Skolas soma ir pirmā lieta, kas iešaujas prātā, kad jāsāk iepirkties jaunajam mācību gadam. Jebkurš skolēns un vecāks zina – soma jāizvēlas prātīgi, jo tas lielā mērā noteiks, cik organizēts bērns būs, cik viegli varēs pārvietot nepieciešamās lietas no skolas uz mājām un cik ērti jutīsies to darot.

Speciālisti dalās ar dažiem padomiem, kas būtu jāņem vērā vecākiem un bērniem, gatavojoties jaunajam mācību gadam.

1. Svarīgi, lai bērnam soma patīk - tas palīdzēs gan psiholoģiski noskaņoties jaunajam mācību gadam, gan bērns ikdienā uz skolu dosies priecīgāks, nevis velkot nepatīkamo somu pa zemi, cerībā, ka tā ātrāk saplīsīs.

2. Jādodas uz specializēto skolas preču veikalu kur būs plašākā skolas somu modeļu un dizainu izvēle. Ja iespējams ņemiet līdzi bērnu lai viņam būtu iespēja piedalīties šajā notikumā. Piemēriet visus modeļus un ļaujiet pārdevējam izskaidrot atšķirības starp modeļiem.

3. No pirmās līdz trešajai/ceturtajai klasei vislabākā izvēle ir cietā, kofertipa soma – šādas somas ir dārgākas, tomēr summu droši var dalīt ar 3, jo tāda tipa somas kalpo ilgus gadus.

4. Cietās somas kārtīgi stāv uz zemes – neveļas un negāžas apkārt, tās pareizi stāv uz muguras, tām ir regulējamas lencītes, tātad soma “augs” līdzi bērnam un tās ir ergonomiski pārdomātas Šīm somām ir iestrādāti augstvērtīgi atstarotāji un materiāls, no kura tās veidotas, atgrūž mitrumu, kas ir ļoti atbilstoši, ņemot vērā to, kādi laikapstākļi valda rudenī un ziemā .

5. Somas tilpums jāizvēlas atkarībā no tā, cik daudz mācību piederumu bērnam ikdienā jānēsā līdzi – vai skolā ir skapītis, kur daļu mantu atstāt vai nav.

6. Mūsdienās pieejamas somas ne tikai ar rāvējslēdzējiem, bet arī ar magnētiskajiem slēdžiem – pašam bērnam nepieciešams izmēģināt, kurš variants viņam šķiet ērtāks un drošāks.

7. Pēc ceturtās klases aktuālas kļūst mīkstās somas un par noteicošo faktoru kalpo somas dizains un tas, cik atbilstoša tā ir bērna gaumei un stilam.

Aicinām sākt plānot iepirkšanos jau laikus – augusta sākumā, tādejādi izvairoties no liekas burzmas un nodrošinot lielāku izvēli. Tāpat jāņem vērā – ja iepatīkas konkrēts somas dizains – vislabāk to uzreiz arī nopirkt, jo augusta beigās iecerētais modelis var nebūt atrodams, jo gluži vienkārši būs izpirkts. Nevajag paļauties uz to, ka augusta beigās būs lielās izpārdošanas. Šajās izpārdošanās parasti pārdod to, kas palicis nenopirkts. Ne vienmēr tas ir tas labākais.

Lasi arī:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...