Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Palīgā – mājās tarakāni! Ko darīt, kā tos iznīcināt?

Tarakāns - kaitēklis, Photo by Erik Karits on Unsplash

Tarakāns - kaitēklis, Photo by Erik Karits on Unsplash

Kad ieraugi kaut vienu tarakānu jeb prusaku mājās, zini – ir vēl! Šie un citi mājas kaitēkļi pārnēsā dažādas slimības, kaitē mūsu ēdienam un cilvēkiem ar vājāku nervu sistēmu mēdz radīt satraukumu, pat bailes. Šajās situācijās var mēģināt cīnīties pats, tomēr tie nereti ir velti izšķiesti līdzekļi un laiks.

Ir vairāki soļi, kas jāievēro cīņā pret tarakāniem:

Pirmkārt ir jāveic ģenerālā tīrīšana! Absolūti visus kaktiņus, stūrīšus jāsakopj, cītīgi jāizmazgā, bojātais ēdiens jāizmet, ietītu polietilēna maisiņā. Iztīrīt nepieciešams itin visu, turklāt nedrīkst aizmirst arī par tādām tarakāniem mīļām vietām, kā ledusskapja un plīts aizmugure un apakša. Pat 1 garām palaista maizes drupata var pievilināt Tavus nevēlamos kaimiņus – prusakus.

Otrkārt, nekad neatstāj uz galda ēdienus un netīros traukus. Neaizmirsti, ka arī izlietnē esošie netīrie trauki var būt par barības avotu tarakāniem, un tie ļoti labprāt to arī izmanto!

Treškārt – ja Tev ir ventilācijas lūkas, kas savieno ar kaimiņiem, pārklāj tās ar smalku, smalku sietu. Tas pats jādara arī ar visiem citiem caurumiem un šķirbām, jo tieši caur tiem tarakāni mēdz pārvietoties no dzīvokļa uz dzīvokli.

Ceturtais solis ir iznīcināšana! Veikalos pārdodas dažādas tarakānu lamatas, smērītes, pastas, krītiņi, kas ir indīgi tarakāniem. Bet neaizmirsti, ka visas šīs indes nedrīkst lietot vietās, kas pieejamas bērniem un mājdzīvniekiem.

Ja sekosi ieteikumiem, iespējams, uz kādu laiku izdosies uzvarēt cīņu ar tarakāniem, tomēr, karojot vienam, tiek patērēts laiks, nervi un līdzekļi. Turklāt, nav garantijas, ka izdosies tarakānus iznīcināt, jo bieži vien, saviem spēkiem iznīdēt prusaku perēkli ir praktiski neiespējama, un cīņa ar šiem parazītiem var ieilgt gadiem.

Lai pilnībā atbrīvotos no dažādiem kaitēkļiem un grauzējiem – tarakāniem, blusām, blaktīm, skudrām, mušām, žurkām un pelēm, iršiem, lapsenēm un citiem nevēlamiem kaitēkļiem, piesaisti profesionāļus, kas veiks grauzēju un insektu iznīcināšanu, dezinsekciju, deratizāciju un dezinfekciju Tavam īpašumam Rīgā, Jūrmalā un Kurzemes reģionā!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...