Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Sāp acis, ko darīt?

Sāp acis (Image by Hans Braxmeier from Pixabay)

Sāp acis (Image by Hans Braxmeier from Pixabay)

Sāpes acīs – vienā vai abās – diemžēl, var radīt ārkārtīgi daudz faktoru: putekļi, kosmētika, pārāk ilgi pavadītais laiks pie datora vai mobilā telefona, kontaktlēcas, alerģijas, kairinājums, iekaisums vai mazs gruzis, utt. Tas var būt no pavisam maza diskomforta līdz pat patiesām acu sāpēm, kas tālāk pāriet uz galvu. Ko darīt, ja sāk parādīties acu sāpes? Lūk, ieteikumi.

Pirmā palīdzība – acu pilieni

Acu pilieni ir pirmā palīdzība, ja sākušas sāpēt acis. Acu pilieni palīdzēs, ja acis kļuvušas pārlieku sausas vai ja tajās iekļuvis kāds svešķermenis. Labākos acu pilienus palīdzēs izvēlēties aptiekārs, bet svarīgi, lai pilienu sastāvs būtu maksimāli tuvs dabīgajām asarām.

Uz acīm uzliec ledu vai kompresi

Ja acis ir ne tikai sākušas sāpēt, bet tām ir arī vizuāli redzamas kādas saslimstības pazīmes, piemēram, tūska, sarkani acu āboli, sāpoši acu plakstiņi, utt., vari uzlikt uz acīm ledu vai kompresi. Ledus mazinās sāpes un pietūkumu. Turi to pie acīm kādas 15 minūtes. Līdzēt var arī silta ūdens kompreses: vienkārši piesūcini vati ar siltu ūdeni un turi to pie acīm kādas 15 minūtes, atkārto, ja nepieciešams līdz pat 2 stundām. Acis noteikti nedrīkst berzt vai likt uz tām kosmētiskos līdzekļus.

Veic acu vingrinājumus

Iespējams, acis sākušas sāpēt nevis no svešķermeņa, bet gan no pārāk ilga darba pie datora vai telefona. Tad acis ir jāatpūtina, kādu laiku skatoties tālumā un veicot acu vingrinājumus: skaties pamīšus tuvumā un tālumā, vērs skatienu uz augšu, leju, pa labi, pa kreisi. Atkārto to vairākas reizes. Izapļo acis uz riņķi. Ja darbā vai mācībās nepieciešams ilgstoši izmantot datoru, atceries par biežām un regulārām atpūtām.

Noteikti vērsies pie acu ārsta, ja problēma atkārtojas vai ir ilgstoša.

Izlasi arī šos rakstus:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...