Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Sasprēgājušas, sausas rokas: ko darīt?

Sausas rokas (Image by Hans Braxmeier from Pixabay)

Sausas rokas (Image by Hans Braxmeier from Pixabay)

Rudens ierodas ne tikai ar krāsainām koku lapām, bet arī ar sasprēgājušu, sausu roku ādu. Tā ir klasika, kas atkārtojas gadu no gada. Izejot ārā, āda saskaras ar vēju un auksto gaisu, bet iekštelpās papildus slogu rada sausais gaiss. Ko darīt, lai novērtu laikapstākļu un iekštelpu sausā gaisa radītās sekas uz rokas āru? Kā pareizi kopt rokas gada aukstajos mēnešos?

1. Rūpējies par siltumu

Lai, atrodoties laukā, būtu patiesi silti, ir ne tikai jāuzvelk biezāks mētelis, šalle un cepure, bet arī jāapģērbj rokas. Pirkstaiņi vai dūraiņi ir galvenais apģērba gabals, rūpēs par mūsu roku ādu. Šie gada auksto mēnešu aksesuāri ir pirmie, kas pasargā rokas no vēja un mitruma, tāpēc tie jāizvēlas kvalitatīvi. Pievērs uzmanību cimdu audumam un izmantotajiem materiāliem. Izvēlies tādus, kas ir pēc iespējas dabīgāki. Mākslīgie jeb sintētika var radīt pastiprinātu plaukstu svīšanu un tas nebūt nav vēlams gada aukstajos mēnešos.

2. Mitrini rokas pēc iespējas biežāk

Šis ir laiks, kad mūsu rokām ir nepieciešama pastiprināta kopšana, aizsardzība un mitrināšana. Izmanto barojošus roku krēmus un liec tos pēc iespējas biežāk, lai rokas nepaspēj pārāk izžūt. Vēlams pat pēc katras roku mazgāšanas. Pirms gulēt iešanas uzsmērē bagātīgu krēma kārtu, lai tas iesūcas ādā, kamēr guli. Aptiekās ir nopērkami speciāli cimdiņi, ko var uzvilt uz nakti pēc bagātīgā krēma uzklāšanas. Tie pasargās gultasveļu no sasmērēšanās un ļaus krēmam intensīvāk mitrināt ādu. Efekts pēc šo cimdiņu valkāšanas ir patiesi jūtams: roku āda ir maiga, zīdaina un bagātīgi mitrināta, bez tam, efekts saglabājas daudz ilgāk.

3. Izvēlies atbilstošus roku krēmus

Izvēlies īpaši vēsam laikam redzētus roku krēmus jeb “cold cream”. Tie ir ļoti piemēroti, ja ir bieži un ilgstoši jāatrodas ārā. Tie palīdz nomierināt ādu un aizsargāt to, vienlaikus mitrinot un barojot. Vēsam laikam der arī “cica” krēmi, kas intensīvi atjauno bojātu un sakairinātu ādu. Šie krēmi lieliski palīdz novērts sasprēgājušas, sausas ādas pazīmes un uzlabo roku estētiku.

4. Eļļas un maskas arī rokām

Lai roku āda būtu veselīga, skaista un maiga, reizi nedēļā vēlams ieplānot kādu manikīra procedūru salonā vai mājās. Attīri rokas ar maigu pīlingu, pagatavo dabīgu, intensīvi mitrinošu masku rokām no alvejas vai avokado un palutini rokas ar eļļu. Vari rokas palutināt arī ar kādu īpašu kompresi vai roku vanniņu. Atvēlot šai procedūrai kaut 15 minūtes nedēļā, būsi īsts ieguvējs.

5. Vitamīni nagiem un rokām

Vitamīnu trūkums var būtiski ietekmēt roku ādu un nagus, tāpēc lieto kalcija tabletes katru dienu. Tāpat dzer B vitamīnu un lieto uzturā daudz dārzeņu un vitamīniem bagātu pārtiku. Atceries arī par zivju eļļu, C un D vitamīniem, kas nepieciešami ne tikai vispārējai veselībai, bet arī ādai. Papildus iekšķīgi lietojamajiem vitamīniem, nagus pabaro ar stiprinošu un vitamīniem bagātu serumu vai eļļu. Kārtīgi to iesmērē pirms gulēt iešanas, lai pa nakti vērtīgās vielas var iesūkties nagos un tos stiprināt.

Lasi arī šos padomus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...