Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Skatu tornis Cēsīs pie Žagarkalna

Skatu tornis pie Žagarkalna, foto:1188

Skatu torņi vienmēr ir bijuši kā magnēts – tie pievelk gan skaisto skatu mīļotājus, gan tos, kuri vēlas redzēt tālu pāri koku galotnēm un tvert ainavas plašumu. Tieši skatu tornī bieži top arī visskaistākās fotogrāfijas, te ir laiks un vieta nedaudz atpūsties un vienkārši izbaudīt skatus. Tagad arī Cēsis var lepoties ar savu skatu torni, kas lepni izslējies Cīrulīšos Cīruļkalna virsotnē. Kad nākamreiz jautāsiet – ko apskatīt Cēsīs? Viennozīmīgi, viens no obligātajiem apskates objektiem būs arī šis tornis.

Cīruļkalns ir viens no augstākajiem punktiem šajā apkaimē – no tā var redzēt gan Cēsis, gan Gaujas senleju. Mēs apmeklējām skatu torni marta vidū, kad apkārtnē sniegs jau bija nokusis, tādēļ jo intresantāk bija redzēt, ka slēpošanas trasēs sniega joprojām netrūkst, lai gan aktīvā sezona jau beigusies.

Torņa skatu platformā patīkami pārsteidza tur izvietotais tālskatis, kas patiešām ļauj pietuvināt un labā kvalitātē aplūkot objektus, kas ar aci teju nav saskatāmi. Esot virsotnē varējām teju vai pārskaitīt Raiskuma vecajā krogus ēkā mūrētos akmeņus.

Pēc šī patīkamā pieturas punkta iesakām apmeklēt arī citas tuvumā esošās vietas:

  • Cīrulīšu dabas taka, kas atrodas tepat kalna pakājē un ir apbrīnas vērtas ikvienā gadalaikā
  • Rūcamavots ar sarkanajām klintīm un mākslasdarbiem, kas izvietoti mežā – atrodas tepat netālu
  • Kvēpenes ozols, kas bija redzams uz slavenā pieclatieka
  • Baznīcas tornis Cēsu vecpilsētā – no šejienes paveras citāds skats, jo torņa pakājē apmetušās sirmās cēsu Vecpilsētas ieliņas un kafejnīcas
  • Tepat netālu – arī kamieļu parks “Rakši”, kas noteikti patiks bērniem
  • Kā arī vasaras sezonā – Tev noteikti patiks doties kādā laivu braucienā, kas arī var sākties tepat – no Gaujas, kas atrodas pavisam Tuvu skatu tornim. Te gan braucienu ieteicams pieteikt jau laicīgi.

Lai skaista atpūta!

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs padalīties arī ar savu pieredzi - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...