Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Rūcamavots, Sarkanās klintis un Izstāde mežā

Sarkanās klintis, foto:1188

Pasmelt ūdeni no avotiņa, kas burbuļodams nāk no pašas klints piekājes, pilnu krūti ieelpot svaigo meža gaisu, izkustēties dabā un pastaigas laikā vēl aplūkot īstus mākslas darbus… Jā! Šāda brīnišķīga atpūta dabā tevi sagaida, ja dosies apskatīt Sarkanās klintis un Rūcamavotu. Sarkanās klintis ir dēvētas arī par Raiskuma iezi un atrodas Pārgaujas novadā gandrīz uz robežas starp Cēsīm un Raiskuma pagastu. Ja dodies pa autoceļu Cēsis -Limbaži, tad tūdaļ, izbraucot no Cēsīm un šķērsojot Gaujas tiltu, kreisajā pusē aiz Raiskuma kroga - vecas mūra ēkas ceļa labajā pusē - ir ceļš mežā. Pēc aptuveni 300 m jau būsi sasniedzis galamērķi.

Sarkano klinšu dabas taka

Sarkanās klintis ir aptuveni 200 m garas un 10m augstas, tās priecē ar savu košo, sarkano toni. Klintis vijas gar Gaujas vecupi, kuras purvainajos ūdeņos spoguļojas apkārtnes daba. Klintīs atrodami arī seni uzraksti, par no 1905.gada, jaunus gravējumus gan veikt ir aizliegts.

Taka ir lokveida – daļa no tās virzās pa mežu, iešana nav sarežģīta, būs pa spēkam arī bērniem, bet ar bērnu ratiņiem vai velosipēdu izbraukt gan nevarēs, jo daļa takas, kas iet gar klintīm, ietver arī koka laipas un kāpnes.

Pastaigas ilgums ir aptuveni 40min-1h.

Rūcamavots

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ cilvēki iecienījuši šo vietu, ir avotiņš, kas spraucas laukā no klints. Rūcamavots savu nosaukumu ieguvis dēļ mutuļojošās, rūcošās skaņas, ko tas rada. Lai gan tā ūdens ir ciets, tas satur maz dzelzi un ir iecienīta ūdens ņemšanas vieta – daudzi brauc uz šejieni tieši, lai pasmeltu avota ūdeni un pat paņemtu līdzi uz māju. Ūdens ņemšanas vieta aprīkota ar laipiņām, tādēļ ir viegli pieejama.

Izstāde mežā

Vai Tu kādreiz esi baudījis īstu mākslu, pastaigājoties mežā? Sarkano klinšu dabas taka ir lokveida, tās izstaigāšanai daudz laika nevajadzēs – lēnu garu nepilnas stundas laikā būsi jau galā. Jau, novietojot auto stāvlaukumā, atbraucējus sagaida vienpadsmit neparasti krāsaini un lielformāta mākslas darbi, kas redzami jau pa gabalu. To krāsas un aplūkošana lieliski papildina tumsnējo mežu un izceļas uz tā fona.

Mākslinieku plenēra laikā mežā tapuši par godu Kārlim Skalbem, iedvesmojoties no viņa pasakām. Gleznu autori ir mākslinieki Ritums Ivanovs un dēli, Rasmus un Krišjānis, Ansis Rozentāls, Signe Vanadziņa, Jānis Blanks, Jānis Dukāts, Dāvis Ozols, Zīle Ziemele.

Idejas brīvdienām un objekti, ko vēl apskatīt tuvākajā apkaimē

Ja esi ieplānojis aplūkot Rūcamavotu un Sarkanās klintis, tad noteikti pie viena apskati arī tepat blakus esošos skaistos apskates objektus:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...