Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Turaidas un Blusu alas, Viešu pilskalns - skaistas vietas Siguldas pusē

Blusas ala, ekrānuzņēmums

Blusas ala, ekrānuzņēmums

Kad tūristi dodas uz Siguldu, lielākoties visi dodas aplūkot Gūtmaņalu, Turaidas pili un citus populārākos apskates objektus. Bet tie ir tikai daļa no tā, kas vēl slēpjas šajā apgabalā! Tepat ir aplūkojamas arī skaistās Turaidas un Blusu alas, brīnišķīgā Melnupīte ar vareno kanjonu, arī Dzelzs kalns un izturīgākie tūristi noteikti nenožēlos arī uzkāpt Viešu pilskalnā, no kura paveras apbrīnojams skats.

Turaidas un Blusu alas

Turaidas alai senāk bijis cits nosaukums – to dēvēja par Dainu un Slakteru alu. Patiesībā tā ir neliela, dažus metrus gara iedobe klintī tieši zem Turaidas pils, Gaujas krastā, Turaidas pilskalna nogāzē. Tā ir labi paslēpusies no tūristu acīm – ir jādodas pa Dainu ceļu un jābrien caur meža brikšņiem. Bet tiem, kuros valda tūrista gars, tas nav šķērslis.

Vēl sarežģītāku pārgājienu jāveic līdz Blusu alai, kas tika atrakta no smilšu aizbiruma salīdzinoši nesen – vien 1992. gadā, bet tas noteikti ir tā vērts! Lai nokļūtu līdz Blusu alai, jādodas pāri purvainai pļavai un pēc tam – cauri meža takai.

Šī ala ir veidojusies Gaujas svītas pelēkbrūnajos smilšakmeņos. Pati ala ir kā 55 m garš labirints ar ejām un strupceļiem, un 14 pīlāriem. Bet alas vidū – avots. Rodas pārdomas, vai ala nav brienama pa ūdeni? Nē – tā ir sausa.

Blusu ala agrāk tika saukta par Āpšu alu, jo tur dzīvoja āpši, bet savu tagadējo nosaukumu patiešām ieguvusi pateicoties blusām. Tiem cilvēkiem, kas atklāja alu, piemetās jenotsuņu blusas.

Viešu pilskalns

Aptuveni 2,5 km no Turaida pils, pavisam netālu no tās vietas, kur Gaujā ietek Melnupīte, atrodas viens no grūtāk pieejamiem un stiprākajiem pilskalniem - Viešu pilskalns. Te ir Gaujas senkrasts, kuru norobežo 2 gravas. Starp grāvjiem ir saskatāms līdzīgums ar mazo priekšpili, bet tālāk ejot var nokļūt līdz pat senai akai – bedrei ar ūdeni.

Pie Viešu pilskalna tek avotiņš, no kura dzirdams esot Turaidas baznīcas dievkalpojums, ja svētdienā, dievvārdu stundā pieliek ausi pie avota. Tad varot pat skaidri sadzirdēt baznīcas dziedājumu. Senie ļaudis uzskatīja, ka avotā dzied senču dvēseles.

Tapis jau skaidrs, ka šie apskates objekti ir grūti izejami ar maziem bērniem, turklāt, ņemot vērā, ka var nākties brist pa dažāda seguma ceļiem un ūdeni, noteikti jāauj atbilstoši, ūdensizturīgi apavi.

Zemāk noskaties video, kur tieši šīs skaistās vietas aplūko tūristi arī ziemā!

Nelaid garām iespēju uzzināt par citām lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Vēl lieliskas idejas:

Blusas ala, ekrānuzņēmums

Blusas ala, ekrānuzņēmums

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas