Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Video recepte: lieliskais mājas zefīrs, ko pagatavot var pat bērni

Zefīri, Image by Lydia Bauman from Pixabay

Zefīrs esot viens no diētiskākajiem našķiem, ko viegli var pagatavot arī mājas apstākļos. Tā ir lieliska ideja, kā kopā ar bērniem pavadīt brīvu vakaru, vienīgi, jābūt uzmanīgiem ar karstās ābolu masas kulšanu, tādēļ, pavisam maziem bērniem noteikti nepieciešama vecāku uzraudzība! Noskaties video un pagatavo mājas zefīru arī Tu!

Nepieciešams:

  • Āboli, 1 kg
  • Cukurs, 300 g
  • 1 ola
  • Ūdens, 80 ml ūdens
  • Agara, 15 g
  • pārtikas krāsviela (ja vēlas krāsainus zefīrus)
  • Pūdercukurs pārkaisīšanai

Pagatavošana:

Nomizo ābolus, sagriež mazās šķēlītēs un tvaicē uz nelielas uguns. Kad āboli izšķīduši, tos sablendē viendabīgā masā. 200 g ābolu masu ieliek vēlreiz karsēties katlā, pievieno 100 g cukuru un turpina karsēt līdz cukurs izkusis un no āboliem izdalās pektīns. Ābolu masu liek bļodā un kuļ. Kad masa nedaudz atdzisusi, pievieno olas baltumu un turpina kult līdz palielinās apjoms un ābolu masa kļūst pavisam gaiša.

Katliņā ieber agaru, pielej ūdeni un piebriedina aptuveni 6 minūtes. Uzbriedušo agaru liek karsēties uz nelielas uguns līdz tas sāk vārīties, tad pievieno atlikušos 200g cukura un karsē līdz vienveidīgai, staipīgai sīrupa konsistencei.

Sīrupu pakāpeniski iekuļ jau uzputotajā ābolu masā. Ja ir vēlēšanās pēc krāsainiem zefīriem, iekuļ arī pārtikas krāsvielu. Masu turpina kult līdz tā kļūst pietiekami bieza un stingra, lai no tās veidotu zefīrus, izmantojot konditorejas maisiņu.

Izveidojot zefīrus, tos jāapžāvē istabas temperatūrā vismaz diennakti jeb 24h, pārkaisa ar pūdercukuru un zefīra pamatnes salipina kopā.

Pagatavo arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...