Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Vienmēr citādāka - Vidzemes Baltā kāpa – vieta, ko apmeklēt ne tikai vasarā!

Saulkrasti, Inčupe, foto 1188

Viens no apmeklētākajiem objektiem Vidzemē ir Vidzemes Baltā kāpa, kas atrodas Saulkrastos. Tā ir unikāla vieta, kas mainās, laikam ejot. Apmeklēji to vasarā? Tagad tās teritorija noteikti izskatās citādāka, un jau pavasarī atkal būs mainījusies. Tā tas ir pateicoties Inčupei, kas ir lokana kā čūska un nekad nespēj virzīties uz jūru vienā plūsmā, bet visu laiku meklē jaunu ceļu.

Saulrieta taka

Gar Balto kāpu ved Saulrieta taka, kas ir 3,6km gara un ved no Inčupes līdz Pēterupei. Saulkrastu Baltās kāpas koka gājēju taka ir daļa no Saulrieta takas posma, izveidota salīdzinoši nesen – vien 2019. gada beigās, un ved 250 m garā ceļā visus, kas tīko pēc apburošiem jūrmalas skatiem no augšas. No tās paveras lunkanā Inčupe, kas katru reizi gan dabā, gan fotogrāfijās izskatās citādāka, jo pastāvīgi maina plūsmas ceļu. Un saulrieta skati no šejienes ir neaprakstāmi pasakaini.

Baltā kāpa

Vidzemes Balto kāpu ir vērts aplūkot arī ziemā. Tā izskatās pēc sienas, kas sadala mežu no jūras. Pat gaiss ir atšķirīgs no vasaras laika – dzestrs un sāļš svaigums, kas mijas kopā ar priežu meža smaržu. Ziemā te nevalda milzīgā tūristu un atpūtnieku kņada, un var mierīgi un bez steigas paklausīties jūras krāču skaņās un raudzīties uz ierasti dzelteno smilšu krastu pavisam citādāku – sniegotu un mežonīgu.

Uzzini arī par citām lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Smelies atpūtas idejas arī citos rakstos:

Zeltiņu Raķešu bāze - vieta, kas glabā noslēpumus

Pastaigu takas dabas baudīšanai ziemā

Sarkanās Rakstu klintis un ziemas pastaiga dabā

Atpūta ar vēstures elpu – viena diena Baldonē

Ko apskatīt Kuldīgā: vienas dienas pastaigu maršruts

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...