Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ekoloģisks jeb videi draudzīgs produktu iepakojums

Iepakojums, Foto: Max Fischer, Pexels.com

Iepakojums, Foto: Max Fischer, Pexels.com

Videi draudzīgi risinājumi ir aktuāls temats daudzās nozarēs, taču īpaši būtiska šī tēma ir, domājot par dažādu produktu iepakojumiem. Ar kādām īpašībām izceļas ekoloģisks iepakojums, kādi iepakojuma materiāli ir pareizā izvēle, un kā iepakojuma iekārtas var atvieglot iesaiņošanas un iepakošanas darbus? Atbildes uz šiem jautājumiem atradīsiet raksta turpinājumā!

Kāpēc videi draudzīgs iepakojums ir svarīgs, un kādas īpašības to raksturo?

Ekoloģisks jeb videi draudzīgs iepakojums tiek radīts, domājot par to, lai dažādos veidos samazinātu tā negatīvo ietekmi uz vidi. Tas ir svarīgi, jo tādējādi iespējams mazināt atkritumu daudzumu, palielināt pārstrādes iespējas un samazināt resursu patēriņu. Lai to panāktu, būtiski ir vairāki faktori.

Iepakojuma materiāls

Tam, no kāda materiāla iepakojums izstrādāts, ir ļoti būtiska nozīme. Svarīgi, lai materiāli būtu vienkārši pārstrādājami, atkārtoti izmantojami un/vai tādi, kas bioloģiski sadalās. Šī iemesla dēļ vispiemērotākā izvēle ir dažādi dabiski materiāli, piemēram, kartons vai papīrs, kā arī bioplastmasa.

Iespēja iepakojumu pārstrādāt

Lai iepirkumu maisiņu, tetrapaku vai jebkuru citu iepakojumu būtu iespējams efektīvi pārstrādāt, svarīgs ir ne vien tā materiāls, bet arī uzbūve. Vienkāršāku un dabai draudzīgāku pārstrādi nodrošina tā dēvētie mono materiālu izstrādājumi, kas radīti tikai no viena materiāla. Līdz ar to nav jātērē resursi, lai atdalītu vairākus iepakojuma materiālus.

Atkārtoti izmantojams iepakojums

Viens no labākajiem piemēriem šajā aspektā ir stikla burkas, kuras atkārtoti iespējams izmantot teju neierobežoti, tajās pēc pildot mājās sagatavotus ievārījumus, konservējumus un citus pārtikas izstrādājumus. Savukārt plastmasas iepakojums visbiežāk uzreiz pēc produkta izņemšanas no tā nonāk miskastē.

Pēc iespējas mazākas emisijas

Liela nozīme ir ne tikai tam, kādi ir iepakojuma materiāli, bet arī vietai, kur un cik atbildīgi iepakojums ražots. Nav noslēpums, ka viens no lielākajiem piesārņojuma avotiem ir dažāda veida transportlīdzekļu radītās emisijas, tāpēc būtiski, lai iepakojuma ceļš līdz patērētājam būtu pēc iespējas īsāks un dabai draudzīgāks.

Iepakojuma iekārtas – ērtākam un efektīvākam darbam

Uzņēmumiem, kuriem ir aktuāla produktu iepakošana, nepieciešami gan atbilstoši iepakojuma materiāli, gan iekārtas, kas šo darbu atvieglo un padara efektīvāku. Lūk, dažas iepakojuma iekārtas, kas var noderēt arī jums:

 • Statīvi poliestera, polipropilēna un kompozīta lentēm – darbu īpaši ērtu padarīs maināms ruļļa serdenes diametrs, kastīte skavām, kā arī ritenīši;
 • Manuāli spriegotāji dažāda veida lentēm (PET, WGW, WG, GW, PP) ar dažādiem platumiem;
 • Dispenseri līmlentei;
 • Rokturi rokas plēvēm.

Kvalitatīvai produktu iepakošanai noder arī pneimatiskās skavas un naglas ruļļos vai lentēs.

Sapakot.lv – internetveikals, kurā pieejams plašs iepakojumu un piederumu klāsts

Sapakot.lv internetveikalā atrodams dažāda veida iepakojums un iepakojuma iekārtas gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. Plašajā klāstā pieejami:

 • plēves izstrādājumi (iepakošanas plēves, pārklājplēves, burbuļplēves, celtniecības plēves, maisi granulām un briketēm, atkritumu maisi, u. c.);
 • dažādu veidu un izmēru līmlentes;
 • kastes pakomātiem no kartona;
 • augļu un dārzeņu kastes;
 • daudzveidīgi papīra maisiņi;
 • BigBag maisi dažādos izmēros;
 • iepakojums malkai un dārzeņiem (maisi un iepakošanas tīkli);
 • kartona aizsargstūri, spriegošanas lentes, plastmasas aizsargi un skavas lentēm (kravu un palešu nostiprināšanai);
 • dažādi instrumenti, statīvi un savienojumi efektīvākai iepakošanai.

Pasūtījumus iespējams saņemt gan uz vietas Rīgā, Brīvības gatvē 445a, gan ar kurjeru vai piegādi uz pakomātiem.

Ienāciet www.sapakot.lv, aplūkojiet plašo piedāvājumu, veiciet pasūtījumu, un saņemiet kvalitatīvu produktu iepakojumu un iepakošanas iekārtas jau pavisam drīz!

Iepakojums, Foto: Max Fischer, Pexels.com

Iepakojums, Foto: Max Fischer, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas