Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā kopt ādas apavus?

Ādas zābaki, foto - Pixabay

Ādas zābaki, foto - Pixabay

Ziemas laikā būtiski, lai kājas ir sausas un siltas. Nereti izvēlamies ādas apavus, tomēr laikapstākļi un izkaisītais sāls, ar ko cīnās pret slideniem ceļiem, mēdz tos bojāt. Kā pareizi kopt ādas apavus, lai tie kalpotu ilgāk?

Sāls ietekme uz ādas apaviem

Lai ielas neslīdētu, tās kaisa ar sāli. Lai gan tas samazina ledus veidošanos un slīdēšanu, tas kaitē mūsu ādas apaviem. Patiesībā, tieši sāls var radīt vislielākos bojājumus apaviem ziemas laikā. Ja apavi pirms došanās laukā nav tikuši apstrādāti, sāls, kas saskaras ar tiem, atstāj uz apaviem baltas svītras un plankumus, kuri izsausina ādas šķiedras, ja sāls nav laicīgi notīrīts un jau ir paspējis ieēsties ādā. Tā rezultātā ādas apavi plankumu vietās izžūst un kļūst trausli, ar laiku sākot plaisāt un lūzt.

Mitruma ietekme uz ādas apaviem

Arī mitrums bojā mūsu ādas apavus. Ja āda izmirkst, žūstot tā atdod vairāk ūdens nekā uzsūkusi. Tā rezultātā āda kļūst cietāka, neelastīgāka un trauslāka. Tā kā no apavu izmirkšanas nav pasargāts neviens, jāņem vērā, ka mitrās dienās apavus būtu vēlams mainīt ik pārdienas, lai tie netiktu pakļauti nepārtrauktai un ilgstošai mitruma iedarbībai, arī no apavu iekšpuses - sviedriem. Ja apavi samirkuši, tie vienas nakts laikā pilnībā nespēj izžūt.

Kā kopt ādas apavus?

Kopjot gan īstās, gan mākslīgās ādas apavus iesaka:

Noslauki netīrumus ar mitru drānu vai apavu tīrīšanas sūkli ikreiz, kas ienāc no āras. Ja netīrumi sausi, izmanto mīkstu suku, lai ādu nesaskrāpētu.

Noslauki apavus no mitruma. Ņemot vērā, ka dabīgā āda ātri absorbē mitrumu, tā izkaltīs, ja regulāri žūs pati.

Leto apavu krēmu! Vismaz ik pēc pāris nedēļām iezied apavus ar atbilstošu smēr. Tādējādi atjaunosi apavu krāsu un palielināsi izturību pret dažādiem maisījumiem. Spīdumam izmanto vasku. Noteikti pievērs uzmanību apavu smēres krāsai un tam, vai tā atbilst apavu materiālam, šajā gadījumā – ādai.

Sāls pleķus un strīpas no ādas apaviem varot notīrīt ar ūdens un etiķa šķīdumu, kas sajaukts vienādās daļās. Paberz ar mīkstu drānu, nosusini un ļauj nožūt.

Žāvē ādas apavus istabas temperatūrā! Nelieto žāvētāju, nenovieto tos uz radiatoriem vai pat to tuvumā, kā arī tiešos saules staros vai krāsns tuvumā - tas viss var sabojāt apavu ādas virsmu.

Lasi arī:

Darba apavi, kuros izmantoti jaunākie zinātnes sasniegumi!

Sezoniālā problēma - smaka apavos. Ko darīt, ja apavi smird?

Kā ātrāk izžāvēt slapjus apavus, tos nesabojājot?

Kā notīrīt sāli no apaviem?

Ādas zābaki, foto - Pixabay

Ādas zābaki, foto - Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas