Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādā vecumā ir jāveic Check-up?

Ir lieliski, ka jebkura vecuma cilvēks jūtas vesels un enerģijas pilns. Ir ļoti maz cilvēku, kas jūtoties labi, iedomājas pārbaudīt savu veselību. Patiesi, kāpēc apmeklēt ārstus, ja nekas netraucē?

Tomēr ir jāatceras, ka daudzas slimības var neizpausties gadiem. Lūk, 6 galvenie faktori, kas būtiski ietekmē mūsdienu cilvēka veselību: stress, nepareizs uzturs, nepietiekama ūdens uzņemšana, fiziskos aktivitāšu trūkums, ekoloģija un iedzimtība. Kaites, kas radušās šo faktoru ietekmē palikt nepamanītas, tāpēc ārsti rekomendē regulāri pārbaudīt savu veselību. Kvalitatīva un savlaicīga diagnostika ļauj izvairīties no dārgas ārstēšanās un nevēlamām sekām nākotnē, kā arī būtiski atvieglo un paātrina izveseļošanās procesu.

Kādā vecumā ieteicams iziet pilnu veselības pārbaudi (Check-up)?
Gan vīriešiem, gan sievietēm vecumā no 25-30 gadiem vajadzētu ieplānot ārsta apmeklējumu, pat ja sūdzību nav. Ja tas ir aptuveni 20 gadīgs jaunietis, kurš saskaras izjūt sekojošus simptomus – viegla aizkaitināmība, motivācijas trūkums, nogurums, galvassāpes, tad, neatkarīgi no vecuma, būtu jāapmeklē ārsts un jāveic vispārīgā pārbaude, lai noskaidrotu simptomu cēloni.

Cilvēkiem, kas vecāki par 50 gadiem, būtu jāveic pārbaudes katru gadu, jo iepriekš minētie faktori iedarbojas vairāk uz viņu organismu un novājina tā aizsardzības spējas. Īpaši svarīgi regulāri veikt veselības pārbaudes ir cilvēkiem, kuriem ir pārmantotas slimības vai veselības problēmas no radiniekiem. Tāpat kļūdaini pieņemt, ka cienījama vecuma cilvēkiem nav jēgas veikt Check-up. Pēc rezultātu saņemšanas tiks veiktas nepieciešamās darbības, lai novērstu esošās kaites, tomēr jārēķinās, ka tas aizņems laiku.

Latvijas medicīnas iestādes piedāvā dažādas Check-up iespējas. Katrs var izvēlēties sev piemērotāko apskates veidu, vietu un laiku, un jau divu dienu laikā saņemt rezultātus. Ir pārbaudes, kurās pacientiem tiek piedāvātas dažādas izmeklējumu programmas. Šim pakalpojumam parasti ir fiksētas izmaksas. Ir arī individuālas veselības pārbaudes programmas, kas tiek sastādītas, pamatojoties uz pacienta sūdzībām un rezultātiem, kas gūti pēc pirmās konsultācijas pie terapeita.

Rīgas slimnīcas "BIKUR HOLIM" stacionārā ir iespējams veikt tieši šādu pilnu veselības pārbaudi 2-3 dienu laikā. Pārbaude sākas ar konsultāciju pie terapeita (internista) - iekšējo slimību speciālista. Apkopojot pieejamos datus par pacienta veselības stāvokli (pēc pirmreizējās apskates ,fizikās izmeklēšanas, sūdzībām, iedzimtības faktoriem, medicīnas vēstures), terapeits nozīmē tikai tos izmeklējumus un speciālistu konsultācijas, kas ir nepieciešamas pilnvērtīgas ainas iegūšanai, netiek veiktas liekas pārbaudes. Šo izmeklējumu rezultāti palīdz terapeitam noteikt diagnozi un izstrādāt turpmākās ārstēšanas plānu.

Vispārējās veselības pārbaudes ietvaros slimnīcas “BIKUR HOLIM” terapijas nodaļas speciālisti piedāvā izmeklēšanu vispārējās terapijas jomā, plaušu, sirds un asinsvadu sistēmas, gremošanas trakta, endokrīnās sistēmas jomā; izmeklēšanas un konsultācijas reimatoloģijas jomā, kā arī pilna spektra laboratorijas diagnostiku. Veselības pārbaudei Rīgas slimnīcā "BIKUR HOLIM " ir virkne priekšrocību – pieredzes pilni speciālisti, pacienti maksā tikai par tiem izmeklējumiem, kas ir patiešām nepieciešami, ērta atrašanās vieta (Rīgas pilsētas klusajā centrā), sabiedriskā transporta pietura 20 metru attālumā no slimnīcas, bezmaksas autostāvvieta netālu no slimnīcas.

Jūs varat uzzināt vairāk Rīgas slimnīcas " BIKUR HOLIM " mājaslapā http://bh.lv/ru/pakalpojumi/stacionars/terapijas-nodala/
Pierakstīties uz veselības pārbaudi var pa kādu no šiem telefona numuriem: + 371 67144506, +371 67144531 , +371 67144514, +371 22848407

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas