Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādēļ Tavai mājaslapai ir jābūt responsīvai?

Photo by Carl Heyerdahl on Unsplash

Photo by Carl Heyerdahl on Unsplash

Ir zināms, ka Millenial paaudze ir dzimusi interneta laikmetā un brīvi lieto viedtālruni ik uz soļa, taču jāteic, ka pārējās paaudzes nebūt nevēlas iepalikt un interneta lietotāju īpatsvars no mobilajiem tālruņiem strauji aug tieši vecāko paaudžu vidū.

Kā liecina CSB dati, 2015.gadā, tikai 27,2% iedzīvotāji vecumā no 45-54 gadiem izmantoja internetu mobilajos tālruņos, bet pēdējo piecu gadu laikā šis īpatsvars ir jau 65,7%. Arī vecuma grupā 55-64g.šo cilvēku īpatsvars ir trīskāršojies, sasniedzot 39% 2019.g.sākumā.

Tā kā nu jau droši varam apgalvot, ka lielākā daļa iedzīvotāju internetu lieto tieši mobilajās ierīcēs – tad uzņēmuma mājaslapa mūsdienās nevar aprobežoties ar vecu desktop versiju – tai ir jābūt responsīvai un jāspēj pielāgoties dažādiem ekrāniem.

Izredzes iekļūt Google meklēšanas ar novecojušu web lapu sarūk

Daudzos viedtālruņos jau sākuma ekrānā ir iestatīts Google meklēšanas logs un iespējas. Cilvēkam ir daudz vienkāršāk sākt meklējumu turpat no Google meklētāja loga.

Taču, lai pretendētu uz labiem rezultātiem Google, ir jāsaprot, ka Google meklētājs primāri augstāk virza lietotājiem ērtas, kvalitatīvas, mobilajām lietotnēm draudzīgas un ērti pārlūkojamas lapas.

Ja Tava lapa ir novecojusi un nespēj pielāgoties mobilajām ierīcēm, rēķinies, ka iespēja iekļūt meklēšanas TOP rezultātos vai sākuma lapā kļūs arvien retāka.

Kā interneta lietotāji reaģē uz lapām, kas nav responsīvas?

Iedomājies situāciju - klients atver tīmekļa vietni, bet burtu izmērs un izkārtojums ir tieši tāds pats, kā skatoties datorā – mobilajās ierīcēs šādas lapas ir teju neizlasāmas. Ir muļķīgi cerēt, ka kāds vēlēsies nodarboties ar ekrāna bīdīšanu vai teksta pietuvināšanu, lai varētu to izlasīt. Visbiežāk lietotājs to vienkārši aizvērs ciet un pameklēs kādu citu - ērtāku interneta avotu, aizejot no tavas lapas.

Lapu, kuras saturu nav iespējams ērti lietot mobilajās ierīcēs, diez vai kāds vēlēsies ieteikt draugiem vai dalīties ar to. Kā zināms – tieši caur mobilajām ierīcēm visbiežāk notiek dažādas informācijas nodošana, viedokļu izteikšana vai ziņu apmaiņa Whatsapp, Facebook, Twitter u.c. Tas, savukārt, negatīvi ietekmēs arī mājaslapas pozīcijas interneta meklētājos. Jo lielāka ir lietotāju iesaiste, jo augstāk mājaslapu novērtēs arī Google un Sociālie tīkli, jo lielāks ieguvums no tavas mājaslapas būs arī tavam biznesam – galu galā, tāds taču arī ir mājaslapas mērķis, vai ne?

1188.lv komanda piedāvā izstrādāt mūsdienīgu, responsīvu mājaslapu arī Tavam uzņēmumam. Sazinies ar mums un mēs pastāstīsim vairāk.

Photo by Carl Heyerdahl on Unsplash

Photo by Carl Heyerdahl on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas