Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc cilvēki bez iemesla virina ledusskapi

Ledusskapis. Foto:Kevin Malik, Pexels.com

Ledusskapis. Foto:Kevin Malik, Pexels.com

LG Electronics (LG) veiktā pētījumā secināts, ka divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju katru dienu mēdz atvērt ledusskapi bez īpaša iemesla. Kādam tas var būt neapzināts ieradums, citam - nogurums vai vienkārši garlaicība, kad ikreiz, atverot ledusskapja durvis, tajās cerat ieraudzīt ko jaunu. Ņemot vērā elektroenerģijas cenu kāpumu, eksperti atklāj, kā to mazāk patērēt un cik šāds "ledusskapja virināšanas" ieradums ir izdevīgs.

67% jeb divas trešdaļas aptaujāto norādīja, ka ledusskapis bez īpaša iemesla tiek atvērts vidēji 3 reizes dienā. Tikmēr ceturtdaļa respondentu norādījuši, ka viņi nekad nemēdz atvērt ledusskapi bez īpaša iemesla.

"Atverot ledusskapja durvis retāk, iespējams samazināt aukstā gaisa zudumu pat par 41%, tādējādi samazinot arī enerģijas patēriņu. Kad ledusskapja durvis ir atvērtas, aukstais gaiss, kas uztur ēdienu svaigu, izplūst un tiek aizstāts ar silto telpas gaisu. Pēc tam ledusskapja kompresoram ir jāatjauno normāla temperatūra, kas savukārt var palielināt ikmēneša enerģijas rēķinus," norāda Andris Kalniņš, LG produktu eksperts.

Protams, Latvijas iedzīvotāji nav vienīgie, kuri saskaras ar "ledusskapja virināšanas sindromu", tāpēc arī veikalos pieejami ledusskapji ar papildu interaktīvu paneli. Pieklauvējot pie ledusskapja durvīm, iespējams redzēt ledusskapī esošos produktus, pat neatverot ledusskapi.

Kā samazināt ledusskapja elektroenerģijas patēriņu?

Ledusskapi nav ieteicams novietot blakus virtuves iekārtām, kas to darbības laikā izdala siltumu, piemēram, plītis, cepeškrāsnis, trauku mazgājamās mašīnas. Jo lielāks siltums ledusskapja tuvumā, jo vairāk elektrības ledusskapis patērē, lai uzturētu vajadzīgo vēsumu. Savukārt, lai nodrošinātu gaisa cirkulāciju, nenovietojiet ledusskapi tuvāk par 5-10 centimetriem no sienas.

Papildu tam, elektrības patēriņu iespējams optimizēt ledusskapī esošos produktus novietojot atstatus no ledusskapja iekšējām malām, nodrošinot pēc iespējas brīvāku gaisa cirkulāciju. Ja ledusskapis ir pārāk pilns un produkti atrodas tuvu iekšējām malām, iekārta patērēs vairāk enerģijas. Tāpat ieteicams pievērst uzmanību, vai ledusskapim ir "Eco Friendly" funkcija, kas tam ļauj darboties enerģijas taupīšanas režīmā, kad neesat mājās un ledusskapja durvis netiek atvērtas.

Neaizmirstiet par regulāru ledusskapja atkausēšanu

Ledusskapja elektrības patēriņu ietekmē arī tas, cik bieži ledusskapis tiek atkausēts, ja tas pats neveic atkausēšanas funkciju. Jo retāk tas tiks atkausēts, jo biezāka ledus kārta veidosies saldētavā. Ledus kārta rada izolāciju un nenodrošina nepieciešamo aukstumu, kas jau atkal atspoguļosies elektrības rēķinā. Tiklīdz saldētavā pamanāt kaut nelielu ledus kārtu - atkausējiet ledusskapi.

Lasi arī :


Ledusskapis. Foto:Kevin Malik, Pexels.com

Ledusskapis. Foto:Kevin Malik, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas