Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc Tev noteikti vajag ausu puķi jeb smaržīgo pelargoniju?

ausu puķe jeb ārstnieciskā pelargonija, foto - Pinterest

ausu puķe jeb ārstnieciskā pelargonija, foto - Pinterest

Aptiekā uz palodzes visas ziemas garumā Tev noteikt vajag arī ausu puķi jeb smaržīgo pelargoniju! Tici mums, uzzinot, kādos nolūkos to pielieto, nenožēlosi ja jau tagad tiksi pie stādiņa.

Ausu puķe iznīcina baciļus!

Ausu puķe ir lielisks ierocis pret dažādiem baciļiem! Tās ēteriskās eļļas ir tik spēcīgas, ka atliek vien pakustināt zariņu, lai telpa piepildītos ar aso ausu puķes smaržu, kas ne visiem šķiet tīkama. Tomēr tā ir ļoti vērtīga! Kopā ar ausu puķes smaržu gaisā izdalās baciļu iznīcinošie fitoncīdi. Tādēļ, ja mājās kāds akūti slimo, pelargonijas zariņu vēcināšana gaisā var būt lielisks veids kā iznīcināt mikrobus! Arī pēc viesu ciemošanās šādi var pasargāt mājiniekus no potenciāli ienestiem vīrusiem.

Ausu puķe ārstē ausis!

Ne par velti smaržīgo pelargoniju dēvē tieši par ausu puķi. Senos laikos un arī mūsdienās tieši ar šo mājas ārstniecības augu ārstēja ausu iekaisumu radītās sāpes un pašu iekaisumu. Ēteriskās eļļas, ko satur ausu puķe, ir antibakteriālas un dziedējošas. Pelargonijas lapas saberzē mazā pikucītī, ko ietin marlē, lai pats augs neiekļūst ausī un ir viegli izņemams no tās. Šādi ietītu pelargoniju ievieto ausī, maina tiklīdz augs ir savītis vai sauss (vēlams, pāris reizes dienā. Otrs veids, kā ārstē ausis ar ausu puķes palīdzību, ir saberzējot pelargoniju lapas līdz izdalās sula. Šajā sulā izmērcē vates tamponu, ko ievieto sāpošajā ausī. Arī maina, kad vate izžuvusi. Ar sulu var ierīvēt ausi arī no ārpuses un aiz auss.

Ausu puķe ārstē iesnas!

Kā vien parādās pirmās iesnu pazīmes, nogriež ausu puķes kātu ar ziediem un saberž to putrā līdz izdalās sula. Šo sulu pieaudzis cilvēks pilina katrā nāsī vairākus pilienus, bet bērniem un pusaudžiem sulu atšķaida ar ūdeni 1:1, tad pilina 2-3 pilienus. Pelargonijas sulai ļauj iztecēt cauri visam deguna dobumam līdz pat kaklam. To var arī rīt nost, tādējādi pie reizes tiek dezinficēts kakls. Zīdaiņa vecumā pelargonijas sulu pilināt degunā nedrīkst! Tā vietā ļauj nedaudz paelpot pelargonijas smaržu, ko tā izdala.

Pelargonija attīra bronhus!

Bronhīta gadījumos vai pie spēcīga dziļa klepus, ar ausu puķi ierīvē krūtis (izņemot sirds apvidu) un uzvelk siltu džemperi vai jaku. Ausu puķes silda un caur ādu iesūcas tās vērtīgās ēteriskās eļļas.

Pelargonija ārstē vīrusus ķermenī!

Visi zina, ka kājas jākarsē pie saaukstēšanās karstās ūdens vannītēs. Pamatā kāju karsēšanas procedūra nav atšķirīga no ierastās zināmās – bļodā karstā (ne vārošā) ūdenī izšķīdina 1 ēd.k. sāls un 2 ēd.k. sinepju pulveri, karsē kājas apmēram 15 minūtes, ik pa laikam pielejot karstu ūdeni tik, cik var pieciest. Pēc kāju peldināšanas tas noslauka un pēdas ierīvē ar pelargoniju tā, lai no tās izdalās vērtīgā sula. Uzvelk vilnas zeķes. Pelargonijas ēteriskās eļļas iesūcas caur izkarsēto pēdu ādu un nonāk organismā, kur cīnās ar vīrusiem, un pavisam drīz jau pelargonijas garša ir jūtama pat rīklē! Šādu metodi var pielietot pat maziem bērniem, tomēr tiem ir tik mīksta kāju ādiņa, ka pat bez visas kāju karsēšanas var smērēt pēdiņas ar ausu puķes sulu.

Pelargonija ārstē sāpošas vietas

Ausu puķes izvilkums degvīnā ir izcils ierīvēšanai pret kakla savilkumiem, muguras sāpēm, kā arī kaulu un muskuļu sāpēm.

Lai to pagatavotu, nogriež augu ar lapām un notur ledusskapī aptuveni nedēļu. Šajā laikā augā uzkrājas bioloģiski aktīvās vielas, kas veicina ausu puķes pozitīvo iedarbību. Pēc nedēļas turēšanas aukstumā, augu smalki sagriež un pārlej ar degvīn, nosedzot to pilnībā. Pēc nedēļas izvilkums jau ir lietojams, bet līdz tam ik pa pāris dienām to saskalina.

Lasi arī par citiem ārstniecības augiem:

Aptieka uz palodzes – 5 ārstnieciskie istabas augi, kuri noder vienmēr!

Kā pagatavo un kādos gadījumos izmanto alvejas sulu?

Zaļā tēja – vai šo veselības eliksīru ir iespējams pārdozēt?

Vai zināji, ka piparmētra ir laba kuņģa-zarnu traktam?

ausu puķe jeb ārstnieciskā pelargonija, foto - Pinterest

ausu puķe jeb ārstnieciskā pelargonija, foto - Pinterest

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas