Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kazu iezis pie Gaujas - grūti atrodamais brīnums

Gauja, kā zināms, lepojas ar neskaitāmiem klinšu atsegumiem savos krastos. Viens no tādiem – Kazu iezis, kas reizēm tiek dēvēts arī par Kāzu iezi vai Paeglīšu iezi. Ja vēlies apskatīt ko ne tik populāru, un tūristiem plaši pieejamu, kā arī izbaudīt pārgajienu pa mežu, Tev jāredz šis. Kazu iezis atrodas Priekuļu novadā (tagad Cēsu), apmēram kilometru no Jāņmuižas, netālu no vietas, kur Raunas upe ietek Gaujā. Nosaukuma dēļ dažkārt Kazu iezi mēdz sajaukt ar plašāk pazīstamo Kazu gravu, kas atrodas tepat netālu un lepojas ar krāšņo ūdenskritumu, bet nē – šis nav tas! Kazu iezis ir milzīga, iespaidīga klints, aptuveno 300-400m gara un ~15m augsta.

Leģendas stāsta, ka reiz dzīvojis kāds saimniekdēls, kam Tēvs nav ļāvis precēties ar nabadzīgu meiteni. Abi mīlnieki saģērbušies kāzu tērpos un nolēkuši no klints – tādēļ šis iezis tiek dēvēts arī par Kāzu iezi.

Kā atrast Kazu iezi?

Kazu iezis jeb Kazu klintis nav plaši reklamētas, tādēļ nereti tās ir grūti atrodamas. Ja brauksi ar auto, P20 autoceļa posmā Cēsis – Valmiera, aptuveni 9 km no Cēsīm kreisajā pusē ir ceļš uz Leukādijām. Pa šo ceļu vari braukt līdz galam un tad pa kreisi. Gaujas malā ir vieta, kur atstāsi auto, tālāk pa taku gar Gauju līdz Kazu iezim. Jārēķinās, ka nāksies kāpt – taka būs vietām pastāva, reizēm pat pavisam pazudīs starp koku saknēm un nogāzēm. Vietām – kāds nogāzies koks. Kazu ieža atrašanās vieta kartē un navigācija palīdzēs redzēt, vai dodies pareizajā virzienā.

Ja Dodies ar kājām – vari šo vietu sasniegt arī no netālu esošās Jāņmuižas. Taču arī te, lai nenomaldītos, nāksies ņemt talkā karti ar navigāciju, jo nekādas norādes par šo apskates objektu nav redzamas. Jāņmuižā dodies pa Pārgravas ielu līdz pēdējam krustojumam un tad kreisajā pusē slīpa taciņa mežā. Sākumā tā šķiet gandrīz nemanāma, bet vēlāk paliek plašāka. Pēc kāda laika tā sadalās un pa labi ir pļava, pa kuru taciņa ved tālāk. Mēs nomaldījāmies, jo pļava bija aizaugusi ar nātrēm un pagrieziena vietu neredzējām. Taču, kad to šķērso, tālāk seko jauka meža stiga, pa kuru turpinot iet, var nonākt līdz Kazu klintij. Ja izvēlies šo ceļu – bruņojies ar pretodu līdzekļiem un piemērotiem apaviem. Ja nevēlies, lai Tevi sadzeļ nātres – padomā arī par atbilstošu apģērbu ar garām piedurknēm un garajām biksēm.

Kazu iezi var apskatīt arī, ja dodies laivu braucienā pa Gauju posmā no Sietiņieža līdz Jāņarāmim, piemēram laivu braucienā Valmiera – Cēsis.

Apskati arī šo:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Kazu iezis pie Gaujas, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas