Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pārgājiens apkārt Riebiņu ezeram

Pārgājiens ap ezeru vienmēr ir patīkams, jo vasarā ir iespēja pa ceļam nopeldēties, ziemā – baudīt piesnigušo mežu, rudenī - baudīt zeltainās ainavas, bet mēs devāmies apkārt Pārgaujas novada Straupes pagastā esošajam Riebiņu ezeram pavisam agrā pavasarī. Ezers vēl aizsalis un uz tā vietām satupuši bļitkotāji, sniegs jau nokusis un košais sūnu zaļums brīžiem žilbina acis… Ideāla pastaiga, pārgajiens un pavadīts laiks dabā, kā arī pikniks pie ezera.

Kur atrodas Riebiņu ezers?

Sākotnēji dodies uz Plāci, atrodi Straupes pienotavas veikalu. Blakus tam – tiltiņš pār Braslas upi. Šķērso tiltu un dodies uz priekšu, pēc 1,2 km vari griezt pa Labi – tad nonāksi tuvāk lielajai peldvietai ar skaistajām laipām. Mēs devāmies pa kreisi – arī šai pusē ir pieejams ezera krasts, bet tas mazāk piemērots atpūtniekiem. Te vairāk satupuši bļitkotāji.

Takas pieejamība

Uzreiz jāteic – pavasaris dara savu un zemes ceļi lepojas ar dziļu dubļu kārtu. Drošības pēc paņem līdzi liekas drānas – ja nu nāksies auto pastumt. Mums, par laimi, izdodas tikt cauri bez stumšanas. Taču priecē tas, ka pats gājiens apkārt ezeram ir absolūti sausām kājām izejams. Pusi ceļa varam iet gar pašu krastu, otru pusi – pa ceļu, nelielu gabaliņu no krasta.

Ezeram apkārt var apbraukt arī ar velosipēdu, saka, ka arī ar bērnu ratiem, lai gan neiesakām – vismaz ne pavasara sezonā, kad kājas stieg dubļos.

Pārgājiena maršruts

Pārgājiena maršruts vijas gar vairākām skaistām peldvietām, no kurām galvenā – aprīkota ar garu laipu un labiekārtotu piknika vietu. Zinātāji stāsta, ka šis ezers esot no tiem, kuros var tālu, tālu brist, jo tas nepaliek strauji dziļš, turklāt vasarā te esot brīnumjauki, ūdens tīrs – esot manīti pat vēži, ezeru iecienījuši makšķernieki, jo tajā esot daudz zivju. Šobrīd garās laipas galā redzams ziemas peldētāju roņu izcirsts āliņģis, kas liecina, ka peldvieta ir apdzīvota pat ziemas sezonā.

Maršruta garums – mums sanāca aptuveni 6 km. Pārgājiena maršruts ir apļveida, kas nozīmē, ka nav jāsatraucas par to, kā nokļūt līdz auto. Šo ceļu var arī pagarināt, ja, piemēram, mēro kājām arī attālumu no paša Plāča. Var arī dažādot ceļu un pagarināt pārgājienu, ietverot netālu esošo Eiķēnu ezera apskati.

Turklāt - ja esi Straupes pusē, noteikti neaizbrauc bez gardā Rožkalnu maizes kukuļa, kas garšo kā mājās cepts!

Starp citu – šis ir tikai viens no daudzajiem pārgājienu maršrutiem skaistajā Pārgaujas novadā, par kuru esam rakstījuši jau iepriekš.

Smelies arī citas idejas pārgājieniem un atpūtai dabā!

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot? Pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Pārgājiens apkārt ezeram, foto:1188

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas