Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sliktās lietas, ko mēs saviem bērniem iemācam netīšām

Bērni. Foto:Victoria Akvarel, Pexels.com

Bērni. Foto:Victoria Akvarel, Pexels.com

Ne par velti saka, ka bērni ir kā mazi sūklīši. Viņi no mums mācās gan labās lietas, gan arī ne tik labās. Protams, ka mācīt mēs cenšamies tikai visu to labāko. Tomēr ir sliktās lietas, ko mēs bērniem reizēm iemācām gluži netīšām:

Aprunāšana. Varētu likties, ka bērniem jau tādas pieaugušo pļāpas nemaz neinteresē. Klačošanās pļāpu saturs visdrīzāk neinteresē arī. Bet bērna galvā paliek fakts kā tāds, ka aprunāt citus cilvēkus ir pilnīgi pieņemama un normāla darbība.

Žēlošanās. Diemžēl šī īpašība var būt visai lipīga. Ja kāds no vecākiem to vien darīs, ka caurām dienām gaudīsies par to, cik viss ir slikti, bērnam šāds uzvedības modelis var pielipt ļoti ātri. Cilvēki, kuriem nemitīgi kaut kas nepatīk nekad nespēj būt īsti laimīgi, tāpēc labāk šo īpašību bērnam nepielipināt. Ja ļoti gribās žēloties,labāk to darīt, kad bērna nav klāt.

Skopums. Taupību bērniem ir vērtīgi iemācīt, bet skopumu gan nē. Ja Jums piemīt skopums, mēģiniet šīs īpašības izpausmes neizrādīt bērna priekšā.

Neveselīgas attiecības ar ēdienu. Mēs varam bērnam gatavot sautējumus no veselīgiem eko produktiem, bet no tā nebūs nekādas jēgas, ja mēs paši ēdīsim neveselīgi, regulāri sūdzēsimies par to, ka esam pārēdušies vai badā, jo ievērojam kārtējo diētu.

Neieinteresētība. Ja mēs gribam, lai bērniem būtu interese par mākslu, mūziku, ceļošanu, mums tas viņiem jāiemāca. Ar skolu un interešu pulciņiem vien būs par maz. Ja mēs neko negribēsim redzēt, tikai caurām dienām tupēsim ar tv pulti uz dīvāna, arī bērnam var pielipt šāda attieksme pret dzīvi.

Nekārtīgums. Šī īpašība bērniem no vecākiem pielīp ļoti bieži. Mēs varam no sirds mācīt bērnam kārtot savu istabu, bet ja visā pārējā mājā būs bardaks, mamma halātu nometīs, kur pagadās un netīrie trauki pēc vakariņām vēl ilgi dirnēs uz galda, bērns to visu sāks uztvert kā absolūtu normu.

Noderīgi:

Kā palīdzēt bērnam iegūt draugus

Kā veicināt bērna spēju mācīties patstāvīgi

Vai maksāt bērnam par labām atzīmēmBērni. Foto:Victoria Akvarel, Pexels.com

Bērni. Foto:Victoria Akvarel, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas