Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Smiltsērkšķi - ogas veselībai, skaistumam un garšas burvībai

Dzērvenes, ķiploki, citroni, medus. Šie ir vieni no populārākajiem produktiem, kurus cilvēki izmanto, lai stiprinātu savu imunitāti un cīnītos ar dažādām saaukstēšanās slimībām. Nereti tiek aizmirsts šajā sarakstā iekļaut smiltsērkšķus, bet velti - smiltsērkšķi uzskatāmi par augu ar ārkārtīgi daudzām dziednieciskām īpašībām. Pārtikas piedevu un produktu ražošanā tiek izmantotas gan smiltsērkšķu ogas, gan lapas. Tāpat smiltsērkšķi, savu vērtīgo īpašību dēļ, aktīvi tiek izmantoti farmācijā un skaistumkopšanas produktu ražošanā.

Kādas veselības problēmas var risināt ar smiltsērkšķu palīdzību?

Smiltsērkšķu dziednieciskās īpašības cilvēki prata novērtēt jau antīkajā Grieķijā, senajā Ķīnā un Tibetā. Tajos laikos dziednieki smiltsērkšķus izmantoja galvenokārt gremošanas trakta, aknu un ādas slimību ārstēšanā. Ar laiku tika atklāts, ka dziedinošas īpašības piemīt arī smiltsērkšķu eļļai. To aizvien mēdz lietot, lai mazinātu sāpes un iekaisumus. Smiltsērkšķu augļi satur ārkārtīgi daudz antioksidantu, līdz ar to, tos mēdz izmantot profilaktiskā audzēju ārstēšanā. Smiltsērkšķus aktīvi lieto arī endokrīno dziedzeru saslimšanas gadījumos, sirds, asinsvadu, elpošanas orgānu, ausu, kakla, deguna, aknu, nieru, dzimumorgānu, locītavu, saganu, kuņģa un zarnu slimību ārstēšanā.

Smiltsērkšķi imunitātes stiprināšanai

Smiltsērkšķu sula tiek uzskatīta par vienu no efektīvākajiem līdzekļiem imunitātes stiprināšanai. Šī sula satur pat septiņas reizes vairāk C vitamīna kā citrons. Tāpat smiltsērkšķu sula satur Provitamīnu A, E vitamīnu, kā arī 15 dažādus mikroelementus, minerālvielas un taukskābes. Kā būtisks smiltsērkšķu sulas pluss, jāmin arī tās tiešām labā garša. Sula vienlīdz garda liksies gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Smiltsērkšķi kulinārijā

Smiltsērkšķi ir ļoti iecienīti arī kulinārijā. Smiltsērkšķu eksperti ‘’Amberfarm’’ apkopojuši lieliskas un pārbaudītas receptes, kā smiltsērkšķus izmantot kulinārijā. Smiltsērkšķi vienlīdz labi noderēs gan gatavojot pamatēdienus, gan desertus.

Veselīgi, garšīgi un no smiltsērkšķiem gatavoti produkti

SIA ‘’Amberfarm’’ jau ilgstoši nodarbojās ar smiltsērkšķu audzēšanu Smiltenes novadā. Uzņēmums šīs veselīgās ogas ražo, ievērojot principus, kuri noteikti integrētās audzēšanas vadlīnijās. Tas nozīmē, ka katrs ražošanas posms tiek ļoti stingri uzraudzīts. Kopš 2015. gada ‘’Amberfarm’’ ir reģistrēts kā integrētās audzēšanas uzņēmums, 2017. gadā SIA ‘’Amberfarm’’ ir arī kļuvis par Latvijas augļkopju asociācijas biedru. Uzņēmums šobrīd piedāvā iegādāties sekojošus smiltsērkšķu produktus:

 • 100% smiltsērkšķu sulu
 • Pasterizētu smiltsērkšķu sulu
 • Smiltsērkšķu ievārījumu
 • Saldētas smiltsērkšķu ogas
 • Smiltsērkšķu sīrupu
 • Smiltsērkšķu garšvielu
 • Smiltsērkšķu sukādes
 • Smiltsērkšķu konfektes
 • Smiltsērkšķu želejkonfektes ‘’ Robīši’’
 • Smiltsērkšķu sukādes
 • Smiltstērkšķu konfektes
 • Smiltsērkšķu eļļu

SIA ‘’ Amberfarm’’ saražoto produkciju iespējams iegādāties tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī uzņēmuma ražotnē Smiltenes novadā.

Meistarklases smiltsērkšķu ražotnē

Par prieku tiem, kuriem smiltsērkšķu audzēšana interesē padziļināti, SIA ‘’Amberfarm’’ pārstāvji izveidojuši dažādas meistarklases un ekskursiju programmas. Šīs ekskursijas sastāv no ceļojuma pa ‘’ Amberfarm’’ plantācijām un zinošu gidu lekcijām. Protams, ekskursija laikā pieejama arī gardo smiltsērkšķu produktu degustācija, kā arī iespējams savām pagatavot ko gardu no smiltsērkšķiem. Pieejamas arī īpaši bērniem paredzētas ekskursijas.


Foto:Amberfarm

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas