Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Trauslā Lilita - meitene, kuras dzīvi par elli pārvērta ģimene un sistēma

‘’Caur ērkšķiem uz…’’ 5. sezonas dalībniece Lilita ir ārkārtīgi maiga, empātiska un inteliģenta. Jaunajai sieviete piemīt kas gluži ēterisks. Ja vien dzīve Lilitai iedalījusi pareizās kārtis – viņa būtu izaugusi laimīga, skaista, veiksmīga, un nenoliedzami talantīga. Taču kārtis iedalījās prātam neaptverami nežēlīgas…

Dzīve savu nežēlību Lilitai pirmo reizi nodemonstrēja jau sešas dienas pēc dzimšanas. Māte savu jaundzimušo meitiņu pameta dzemdību namā un pati devās nezināmā virzienā. Drīz vien Lilita tika pie audžuvecākiem, kurus gan īsti roka neceļas par tādiem saukt… Šie cilvēki bija vardarbīgi un patēvs meiteni kopš 11 gadu vecuma seksuāli izmantoja. Pēc kāda laika Lilitas audžuvecāki izšķīrās. Lilitai kopā ar vardarbīgo patēvu nācās doties uz Maskavu. Arī tur šis vīrietis turpināja savas zvērīgās darbības, līdz Lilita neizturēja un vērsās pēc palīdzības pie savas skolotājas. Pret patēvu tika ierosināta krimināllieta, bet viss beidzās īsti ne ar ko…”Ģimene’’ atgriezās Latvijā, meitene nespējot izturēt notiekošo sāka bēguļot no mājām, līdz tika ievietota Bērnu psihoneiroloģiskajā klīnikā ‘’Ainaži’’

Baisā ‘’Ainažu’’ pieredze

Nokļūstot iestādē, kuras galvenais mērķis ir rūpēties par bērnu veselību un labsajūtu, notika gluži pretējais. Meitene klīnikā atradās sešus mēnešus. Viņai tika uzstādīta nepareiza diagnoze un doti nepiemēroti medikamenti. Tos gan Lilita netika dzērusi un beigās izrādījās, ka tas ir bijis ļoti saprātīgs lēmums. Nespējot izturēt iestādē notiekošo, Lilita mēģināja bēgt. Tas neizdevās un meitene tikai sodīta – trīs nedēļas viņa nogulēja piesieta pie gultas. Citu meiteņu priekšā viņa tika izģērbta kaila. Viņai 14 gadu vecumā tika vilkts pampers, jo esot piesietai pie gultas aiziet uz tualeti nebija iespējams. Meitene klīnikā atradās laikā, kad visu Latviju pāršalca šausmas par tur notiekošo emocionālo un fizisko vardarbību pret bērniem. Atliek vien cerēt, ka šobrīd klīnikā viss mainījies uz labo pusi. Uz to cer arī Lilita, kura sapņo, ka reiz viņai pietiks spēka un ambīciju, lai ko mainītu visā šajā sistēmā.

Satiek īsto un pavisam īsto mammu

17 gadu vecumā Lilitas dzīvē beidzot iespīdēja kāds saules stariņš. Izņemta no iepriekšējās audžuģimenes meitene satika jaunu audžumāti. Sievieti, kas meiteni mīlēja, mācīja mīlēt pašai sevi, nodrošināja iespēju apmeklēt kvalitatīvu psihoterapiju un pats galvenais – dāvāja savu sirds siltumu. Tieši pie jaunās audžumammas Lilita 17 gadu vecumā pirmo reizi svinēja Ziemassvētkus – ar eglīti un dāvanām. Meitene stāsta, ka viņai šis notikums licies, kā īsts, debešķīgi skaists brīnums.

Šajā pat laikā Lilita nolēma uzmeklēt arī savu bioloģisko māti. Izrādījās, ka šai sievietei ir vēl astoņi bērni un naudu viņa pelna nodarbojoties ar prostitūciju. Lilitai no sirds esot gribējies ‘’mātei’’ iesist – roka cēlusies pļaukai, taču Lilita strikti nosaka – tās bijušas gadiem krātas emocijas un nekāda veida vardarbību viņa neatbalsta.

Dzīve pēc ''Ērkšķiem''

Sociālajam projekta ‘’Caur ērkšķiem uz… ‘’ Lilita pieteikusies pati, jo no sirds vēlējusies tikt galā ar saviem pagātnes rēgiem, iegūt pašapziņu un galvenais – iemācīties komunicēt ar cilvēkiem. Meitenei neizdodas iegūt draugus, viņa nespēj iztēloties intīmu tuvību ne ar viena dzimuma pārstāvi. Tāpat arī viņai ir gluži saprotamas bailes no vīriešiem. Viņa spēj ar tiem komunicēt darbā, bet nekādā gadījumā laist sev kaut nedaudz tuvāk.

Šobrīd jaunā sieviete turpina strādāt savu iemīļoto darbu apsardzes firmā. Tiesa gan, izrādās, ka darba devēji par Lilitas dalību TV projektā nebūt nav sajūsmā. Arī Lilita pati jūtās nedaudz apmulsusi, jo baidās, kāda būs sabiedrības reakcija uz viņas dzīvesstāstu.

Apņēmības pilna sakārtot savu dzīvi

Neskatoties uz dzīves laikā piedzīvoto, Lilitā nav zudusi apņēmība cīnīties par sevi un savu dzīvi. Lilita pašmācības ceļā apguvusi ģitāras spēli un ārkārtīgi skaisti dzied. Meitene neslēpj, ka gribētu kļūt slavena mūziķe. Savulaik lolojusi arī sapni par darbu policijā, taču veselības problēmu dēļ darbs iekšlietu sistēmā nav iespējams. Taču viņa ar milzu entuziasmu turpina darboties apsardzes jomā un par savu darbu ir pilnīgā sajūsmā. Lilita neslēpj, ka labprāt arī satiktu draudzeni, ar ko veidot jaukas attiecības, tiesa gan bez intīmas tuvības.

Lasi arī:

Ar skandāliem un asaru jūru sākas ''Ērkšķu'' 5. sezona

'' Caur ērkšķiem uz...'' dalībnieču dzīve cietumā


Lilita. Foto: Lilitas personiskais arhīvs

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas