Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai pārcelšanās var radīt stresu un trauksmi?

Photo by Christian Erfurt on Unsplash

Photo by Christian Erfurt on Unsplash

Pārcelšanās ir pārmaiņas. Parasti tās saistītas ar dzīvesvietas vai darbavietas maiņu, dažkārt arī ar jaunu ģimenes stāvokli… Pārcelšanās ir process, ko pavada jauktas emocijas: no vienas puses, tas ir jaunas dzīves sākums un jaunas iespējas… No otras puses, tās ir pārmaiņas un cilvēks dabiski pretojas pārmaiņām. Stresu un trauksmi rada šo pretrunīgo emociju sadursme pārcelšanās procesā.

Kāpēc pārcelšanās rada stresu?

Pārcelšanās stress sastāv no daudziem daudziem sīkumiem, kas kopā rada lielāku sasprindzinājumu nekā viena liela lieta, piemēram:

  • Pārmaiņas – jauna dzīvesvieta, jaunas mājas, jauni kaimiņi, iespējams, arī draugi un darbs. Pat labas pārmaiņas rada bažas, un tas ir normāli
  • Nauda – pat, ja esi minimālists un nekā daudz tev nav jāpārved, jebkura pārcelšanās saistīta ar papildus izdevumiem. Daudziem cilvēkiem tēriņi rada stresu, taču arī tie ir jāpieņem kā ieguldījums tavā nākotnē, nevis vējā izmesta nauda
  • Laiks – pārcelšanās var prasīt daudz laika, īpaši ja tas notiek tālāk par blakusmāju vai citu apkaimi tajā pašā pilsētā

6 veidi, kā atbrīvoties no pārcelšanās radītā stresa

  1. Mēģini mainīt attieksmi – pastāvīgs stress rada pesimismu, no kā savukārt pazūd fokuss uz darāmo uzdevumu. Kad gaidāma pārcelšanās, fokusējies uz pozitīvo – jaunām vietām, cilvēkiem un atklājumiem jaunajā dzīvesvietā. Izvēlies kādu iemeslu, kādēļ tu pārcelies uz jauno vietu: tas var būt jauks restorāns pie mājas, ezers tuvumā, vai jebkas cits. Koncentrējies uz to, nevis tiem miljons sīkumiem, kas tev liek satraukties! Un pastāvīgi atgādini sev, ka pārcelšanās ir pagaidu neērtības, ar kurām tu vari tikt galā. Kad process būs galā, tevi gaida kas jauns un nebijis, bet pārvākšanās stress ātri vien aizmirsīsies!
  2. Izpēti jauno mājvietu – kā minēts iepriekš, kārtīgi apskati vai izpēti internetā visu, kas pieejams jaunās mājvietas apkārtnē. Tevi gaida brīnišķīgi atklājumi un apnikušo paradumu maiņa. Un tu jau jutīsies iepazinies ar jauno apkaimi.
  3. Izveido sarakstu – un jo detalizētāks tas būs, jo labāk! Tu varēsi ar prieku atzīmēt katru sīko, bet svarīgo darbiņu, kas paveikts: katras kastes iepakošana, veikta iemaksa jaunajā dzīvoklī, izmests vecais dīvāns, veikts zvans pārcelšanās servisam utt. u.t.jpr. Paveiktā vizualizēšana uz papīra vienmēr palīdz redzēt patieso progresu. Sarakstu vari veidot pēc šo 7 soļu principa, par ko esam rakstījuši iepriekš.
  4. Sakārto savas mantas – pārcelšanās parasti saistāma ar garu tīrīšanas procesu, jo mēs procesā atklājam, cik ļoti “apauguši” ar nevajadzīgām mantām mēs esam. Mantu šķirošana mazinās pārvadājamo lietu daudzumu un arī palīdzēs atbrīvot prātu.
  5. Sāc agri un neatstāj visu darāmo uz pēdējo brīdi. Sastādīt pārcelšanās plānu, sākt šķirot un pakot šobrīd nevajadzīgās mantas var sākt kaut mēnesi iepriekš. Ir lietas, ko labāk darīt lēnām un ar apdomu, tādēļ izmanto visu laiku, kas dots līdz pārcelšanās dienai.
  6. Pieņem palīdzību – gan no draugiem, gan profesionāļiem! Tev nav jādara viss vienam, vienkārši atceries kādreiz izpalīdzēt pretī un pacienāt palīgus ar dzērieniem vai maltīti, ja izmanto drauga palīdzību. Ja tomēr nevēlies apgrūtināt draugus, pārvadā smagumus, lielu apjomu mantu īsā laikā, pārcelies uz ļoti tālu vietu, tad labāk vien vērsies pie pārcelšanās servisa! Pārcelšanās profesionāļi ir pieredzējuši daudzas pārcelšanās un viņu profesionalitāte mazinās arī tavu stresu.

Photo by Christian Erfurt on Unsplash

Photo by Christian Erfurt on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas