You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Suņa ķermeņa valoda: aste un ausis parāda emocijas

Suņa ķermeņa valoda (Image by Andrey_and_Lesya from Pixabay)

Suņa ķermeņa valoda (Image by Andrey_and_Lesya from Pixabay)

Jebkurš saimnieks laika gaitā var pateikt sava suņa emocijas un noskaņojumu. Par to liecina gan ķermeņa poza, gan tā rejas. Ja ar suni kopā ir dzīvots ilgāku laiku, tas notiek tīri intuitīvi, bet ne vienmēr mūsu interpretācija par suņa noskaņojumu var sakrist ar tā patiesajām domām un emocijām. Vai zināji, ka suņa emocionālo noskaņojumu var pateikt pēc tā astes un ausīm? Lūk, suņa valodas vārdnīca, kas mīluli ļaus nolasīt labāk.

Suņa aste

Liela, pūkaina, gredzenā saritināta, īsa, kupla, pat maza ļipiņa – suņa astes ir dažādas, tāpat kā suņu šķirnes. Ja tev ir konkrētas šķirnes suns, iesakām papētīt interneta resursus, lai noskaidrotu, vai šai šķirnei komunikācijā ir kādas īpašas pazīmes. Piemēram, īru vilku suņi, vipeti un krievu kurti dabīgi tur asti starp kājām, tātad tā ir normāla poza un stāvoklis nevis satraukums, kā šo astes pozu nolasa citām suņu šķirnēm, kas ievelk asti starp kājām. Tātad suņa astes valoda jāskata kompleksi ar tā šķirni un individuālo raksturu.

Astes luncināšana – svarīgs luncināšanas ātrums

Maldīgs ir priekšstats, ka suns, kurš luncina asti ir priecīgs. Tikai ātra astes luncināšana līdz ar citām ķermeņa valodas pazīmēm var liecināt par prieku. Ja suns ātri luncina asti, viņš ir atvērts saskarsmei, draudzīgs. Savukārt, lēna astes luncināšana var liecināt par piesardzību un tramīgumu. Šajos gadījumos arī jāpavēro astes saspringums, jo augstāk minētais attiecas uz dabīgi nolaistu asti. Ja tā ir stīva un tiek luncināta no vienas puses uz otru, tas var liecināt par agresiju.

Aste starp kājām

Ja suns nav kādas īpašas šķirnes pārstāvis, aste starp kājām nozīmē, ka tas ir satraukts, nobijies, nedrošs vai jūtas neaizsargāts. Šāda poza var tikt ieņemta, ja viņam tuvojas kāds cits dzīvnieks vai cilvēks. Atkarībā no situācijas un suņa pozas, šāds žests var beigties arī ar pēkšņu, agresīvu aizstāvēšanos, tāpēc svarīgi ir mīlulim tuvoties mierīgi un piesardzīgi. Aste starp kājām var nozīmēt arī “padošanos”, piemēram, kad suns apzinās, ka ir pastrādājis kādu nedarbu un tiek strostēts, viņš saprot, ka ir izdarījis ko nepareizu un ar savu pozu par izdarīto lūdz piedošanu, ka viņam ir žēl.

Suņa ausis

Līdzīgi, kā ar asti, arī ausis dažādu šķirņu suņiem ir dažādas, bet neatkarīgi no to formas, izmēra vai veida pēc ausīm var salīdzinoši precīzi noteikt mīluļa sajūtas un nodomus.

Saspicētas ausis

Suns ir saspicējis ausis, tātad ir kaut ko sadzirdējis. Ja ieskatās rūpīgā, var redzēt, ka tās ir nedaudz pagrieztas uz skaņas pusi, iespējams, ir piešķiebta arī galva, liecinot par modrību un zinātkāri. Kaut kas tajā pusē ir piesaistījis suņa uzmanību un viņš ātri vien būs gatavs mesties izlūkos.

Atglaustas ausis

Atglaustas ausis var liecināt par divu veidu sajūtām – pirmkārt, suns ir ļoti priecīgs un gatavs doties rotaļās, vai, otrkārt, ir ļoti nobijies. Šis žests jāskatās kopā ar pārējo ķermeņa valodu. Ja kopā ar ausu atlaušanu tiek aktīvi luncināta aste, viņš ir noskaņots draudzīgi, vēlas mīļoties un tikt apčubināts. Ja tā ķermenis ir sasprindzis, aste taisna, nekustīga un ausis atglaustas, tā var būt zīme netuvoties, gaidāms uzbrukums. Īpaši piesardzīgam jābūt, ja šo pozu pavada riešana un zema stāja. Tas var liecināt par gatavību lēcienam un uzbrukšanai.

Iespējams, der izlasīt arī šos rakstus:

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...