You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Vai kaķim jāļauj ēst zāli?

Kaķis ēd zāli, foto - Pixabay

Kaķis ēd zāli, foto - Pixabay

Tiklīdz laukā izdīgst pirmie zāles stiebri, bieži redzam mūsu četrkājainos, murrājošos mīluļus ar to mielojamies. Pēc tam gan nākas redzēt kaķus rīstāmies. Daudziem kaķu saimniekiem aktuāls jautājums, vai savam mīlulim jāļauj ēst zāli.

Kāpēc kaķi ēd zāli?

Kaķi ēda zāli, ēd un ēdīs, un ne velti. Ikdienā mazgājoties, uz kaķa mēles saķeras daudz izkritušās spalvas, kā rezultātā pēc saviem kopšanas rituāliem peļu junkuriņš tās ir saēdies. Spalvas aizsērē dzīvnieka gremošanas sistēmu, kas mīlulim sagādā diskomfortu. Tā kā zāle ir šķiedraina un grūti pārstrādājas gremošanas sistēmā, dzīvnieks to atvemj, pie reizes atbrīvojoties no spalvu kamolīšiem.

Cik bieži jāļauj kaķim ēst zāli?

Tas, ka kaķis atvemj kuņģa saturu pēc zāles ēšanas, nenozīmē, ka viņam jāliedz ar to mieloties. Patiesībā, mincim jāļauj zāli ēst tik bieži, cik viņš to vēlas. Kaķis pats zina, kad viņam nepieciešams attīrīt gremošanas orgānus, tādēļ zāli neēdis, ja nebūs vajadzība.

Lai kaķis ēd mauriņa zāli vai mājās audzētu?

Kaķis nesmādēs ne zāli, kas aug laukā, ne Tevis audzēto. Audzēt zāli noderīgi tad, ja dzīvnieks laukā nedodas, bet ir tīri dzīvokļa iemītnieks, tomēr arī tad, kaķim var vienkārši saplūkt zāli laukā. Arī gadalaikos, kad zāle neaug, to var izaudzēt mājās.

Dažas priekšrocības mājās audzētai zālei gan ir! Zāles podiņš uz palodzes var pasargāt pārējos augus no kaķa ziņkārības un nogaršošanas. Turklāt mincim vienmēr tiek tīrs un ekoloģisks produkts, atšķirībā no pilsētas zāles, kurā nosēžas auto izplūdes gāzu atliekas un putekļi.

Kā izaudzēt zāli mājās?

Gan zooveikalos, gan citos veikalos, kur ir Zoo vai dārza nodaļa, iespējams iegādāties jau izaudzētu kaķa zāli. Tomēr vari iepirkt sēklas un zemi un zāli iesēt savam mīlulim pats, turklāt, tas labprāt ēdīs gan mauriņa zāli, gan dažādu graudzāli. Izaudzē pārmaiņus dāžādu zāli un pavēro, kura kaķim ir iecienītāka.

Zāli izaudzēt var gan īpaši paredzētos trauciņos, uz ūdens, gan zemītē. Skaties video, cik ērti izaudzēt dažādos variantos zāli kaķiem mājas apstākļos.

Lasi arī:

Uzmanies! Istabas augi, kuri ir kaitīgi kaķiem

Piemērota barība suņiem un kaķiem

Spalvas pa gaisu un visās malās! Kā cīnīties ar dzīvnieka nomesto apmatojumu?

Kādas kaķu šķirnes ir rakstura ziņā Tev piemērotas?

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...