Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

10 pārsteidzoši pārtikas produkti, kas ir labi zobiem

Maizīte ar lasi un sīpoliem. Photo by Roger Cziwerny from Pexels

Maizīte ar lasi un sīpoliem. Photo by Roger Cziwerny from Pexels

Ikviens zina, ka nav obligāti jāgrauž konfektes, lai bojātu savus zobus! Tā vien liekas, ka ikviena kumosa baudīšana ir risks tavai emalijai, tomēr tā nav taisnība. Izrādās, ka ir ēdieni, kas var palīdzēt uzlabot mutes veselību. Protams, ka neviens ēdiens neaizstās vajadzību tīrīt zobus un apmeklēt zobu higiēnistu vai zobārstu, tomēr ēdienam, ko ēd, ir liela nozīme.

Tomēr ēdienam, ko ēdat, var būt nozīme veselīgas mutes uzturēšanā, un, kaut arī neviens ēdiens nekad neaizstās vajadzību tīrīt, ir daži, kas zobiem ir pārsteidzoši veselīgi.

1. Zemenes

Lai gan sākotnēji šķiet, ka zemenes taču ir saldskābas, mēdz arī krāsot – kā gan tās varētu būt noderīgas zobiem? Izrādās, ka zemenes satur ābolskābi, kas ir labs dabīgās emaljas balinātājs. Zemeņu ēšana var palīdzēt atbrīvot zobus no traipiem.

2. Sīpoli

Neapstrādāts sīpols ir neticami veselīgs, un kā papildu bonuss ir antibakteriālie sēra savienojumi, kas atrodas sīpolā. Tie palīdz iznīcināt kaitīgās baktērijas uz taviem zobiem. Jā, varbūt specifiskais aromāts, kādam var nepatikt, bet visu taču var labot ar košļājamo gumiju pēc tam.

3. Āboli

Āboli ir ļoti skābi, un tas, protams, var likties, ka vājina zobu emalju. Tomēr dabīgie cukuri, kas atrodas ābolos, faktiski palīdz neitralizēt kaitīgās skābes mutē. Āboli ir bagāti ar vitamīniem un palīdzēs uzturēt smaganu veselību. Turklāt ābolu košļāšana ir vēl viens labs treniņš mutē siekalu ražošanai. Bonuss – ābols ir labs arī organisma attīrīšanai.

4. Selerijas

Seleriju košļāšana palīdz tīrīt zobus un masēt smaganas, kā arī rada daudz siekalu, kas palīdz neitralizēt baktērijas.

5. Burkāni

Svaigu un kraukšķīgu burkānu graušana darbojas kā dabiskā zobu suka. Papildus tiek masētas smaganas. Burkānos ir daudz A vitamīna, kas ir ļoti svarīgs zobu emaljas stiprināšanai un padara burkānu par lielisku uzkodu starp ēdienreizēm.

6. Siers

Sierā ir ne tikai augsts fosfātu un kalcija līmenis, kas dabiski stiprina zobus un kaulus, bet tas arī palīdz līdzsvarot pH līmeni mutē, kas nozīmē mazāk kaitīgu skābi, vairāk attīrošu siekalu.

7. Jogurts

Nesaldināts dabīgais jogurts var būt lieliska veselīga brokastu vai uzkodu sastāvdaļa. Jogurts satur gan kazeīnu, gan kalciju, kas stiprina emalju.

8. Lasis

D vitamīns ir būtisks vitamīns labai mutes dobuma veselībai – tas palīdz ķermenim labāk absorbēt kalciju un lietderīgi to lietot visā ķermenī. Lasis ir pildīts gan ar D vitamīnu, gan ar kalciju, padarot to par visaptverošu pārtikas produktu, kas palīdz uzturēt veselīgus zobus un smaganas. Turklāt D vitamīns, protams, ietekmē ne tikai zobus – tam ir liela nozīme bērna attīstībā, kā arī tas ir svarīgs arī grūtniecības laikā un ne tikai.

9. Sezama sēklas

Sezama sēkliņu ēšana gan atsevišķi, gan arī kā ēdienu sastāvdaļu palīdz noņemt aplikumu no zobiem. Turklāt sezama sēkliņas satur daudz kalcija.

10. Košļājamā gumija

Iespējams, košļājamā gumija īsti nav ēdiens, tomēr tā ir patiešām laba zobiem, jo nesatur cukuru. Košļāšana palielina siekalu izdalīšanos un palīdz efektīvāk mazināt kaitīgās skābes, turklāt tai ir papildu bonuss – svaiga elpa.

Izlasi arī citus interesantus rakstus par zobu veselību:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...