Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Baletdejotāja Leimane stāsta, ka baletā nevar "izbraukt" ar slaveno ģimenes uzvārdu

Baleta prīma Elza Leimane, "YouTube" raidījuma "Generation Famous" ekrānšāviņš

Baleta prīma Elza Leimane, "YouTube" raidījuma "Generation Famous" ekrānšāviņš

Baleta prīma Elza Leimane nāk no slavenas mākslinieku ģimenes un savulaik ir gana daudz saskārusies ar apkārtējo viedokli, ka viņai konkrētās iespējas un īpašā attieksme dota tikai labi zināmā uzvārda dēļ. "Es tam esmu veiksmīgi tikusi garām un pāri, jo tik tiešām, absolvējot skolu un ienākot teātrī, nebiju vislabākajā formā. Tās runas ir neizbēgamas, lai arī kāds tas bērns būtu, jo tik un tā ir klāt šis uzvārds. Manā paziņu lokā arī ir tādi paši cilvēki, kā es. Tas tā ir. Tā varbūt ir cilvēka daba - paurķēt, attaisnot vai neatzīt," daiļava atzina "YouTube" raidījumā "Generation Famous".

Viņa stāsta, ka lai nu kur, bet baletā nav iespējams "izbraukt" vien ar slavenu uzvārdu. Baletdejotāji tiek sagatavoti baleta skolā, kur viņiem jau no mazotnes jāuzstājas kritiķu priekšā uz skatuves ne tikai vienatnē, bet arī ar partneriem - pēc tā tiek vērtēts vai skolēns ir tehniski un psiholoģiski gatavs starptautiskiem konkursiem. Tieši ar šo starptautisko konkursu palīdzību Elza kļuva pazīstama ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Leimane atzīst, ka viņa nebūt nav īpaši talantīga - dejotājas panākumu atslēga ir smags darbs un veselīgs uzturs.

Uz jautājumu, kāpēc viņa joprojām izvēlas dzīvot tieši Latvijā, kur visi viņu vērtē pēc pašas ģimenes uzvārda, daiļava atbildēja šādi: "Man vienmēr bijis skaidrs, ka savas mājas es vēlos paturēt šeit - ārzemēs mēdzu pievienoties citām trupām, dejoju galā koncertos vai dodos turnejās. Es vienmēr esmu bijusi bāzēta šeit, bet atsaukusies uz piedāvājumiem un devusies uz citām valstīm."

Zemāk skaties arī 1188 Play video, kurā baletdejotāja Elza Leimane savu sirsnīgāko dzīves paldies saka savai vecmāmiņai, tautā iemīļotajai aktrisei Baibai Indriksonei, kuras talants komentārus neprasa.

Atver arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...