Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Dot vai nedot mazulim zāļu tēju?

Mazulis dzer tēju, Image by Ben Kerckx from Pixabay

Mazulis dzer tēju, Image by Ben Kerckx from Pixabay

Daudzu vecāku vidū ir nesaprašana, vai un ar ko dzirdīt mazus bērnus. Televīzijas kanāla STV Pirmā raidījumā “Māmiņu klubs” bērnu pediatre Sanita Mitenberga skaidro, ka maziem bērniņiem līdz trīs mēnešu vecumam galvenais ēdiens un dzēriens ir mātes piens, tādēļ papildus nav nepieciešams dzirdināt ar ūdeni vai tējām. Tomēr tās var pielietot atsevišķos gadījumos.

Pediatre paskaidro, ka ķimeņu vai fenheļu tējas varot sākt lietot mazulim pret kolikām, bet sākumā tās iesaka lietot pašām māmiņām, jo augu vielas caur krūts pieniņu nonāk arī bērniņa organismā. Ja tas nepalīdz, tad gan šīs tējas varot dot bērniņam, sākot no 1 – 3 pilieniem, palielinot līdz 1 tējkarotei.

“Zāļu tējas satur daudz labu īpašību, un jā tās tiek pareizi pagatavotas un pielietotas, tās dod patiešām, labu efektu,” skaidro pediatre. Aveņu tēja veicinot papildus svīšanu, kas svarīgi pie paaugstinātas ķermeņa temperatūras. Liepziedu, mežrozīšu ogu tējas, gaiļpiesīšu un kumelīšu tējas palīdz pie augšējo elpceļu saslimšanām. Ja bērns ir nemierīgs, iesaka piparmētru, melisas vai vīgriežu tēju. Savukārt, ikdienas imunitātes stiprināšanai Sanita Mitenberga iesaka izvēlēties mežrozīšu augļu tējas, kaltētas upenes vai melleņu tējas, kā arī citronmelisas tēju.

Bērniem līdz pusaudžu vecumam vai pat nedaudz ilgāk nav ieteicamas melnās, zaļās un visas “paciņu” tējas, jo tās ir nervu stimulējošas.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...