Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā izveidot lecekti?

Lecekts, ekrānuzņēmums

Lecekts, ekrānuzņēmums

Lecektī audzēti dārzeņu stādi ātrāk izaug, ir bagātīgāki un aizsargāti no ārējiem laikapstākļiem, kā arī dod agrāku ražu. Lecekti izveidot ir pavisam viegli un aizņem vien pāris stundas.

Lecekts priekšrocības

Lecekts darbojas kā miniatūra siltumnīca, kurā kultivētie augi ir aizsargāti gan no sala, gan mitruma zaudēšanas. Tās ir ērtas, novietojamas pēc nepieciešamības, turklāt arī ērti pārvietojamas, ja taisītas bez apakšas, jeb pamatnes. Lecekts, atšķirībā no siltumnīcas neprasa lielus līdzekļus, turklāt neaizņem daudz vietu un nepatērē daudz materiālu.

Lecekts izveidošana un ieteikumi

Lecekti vajadzētu novietot vietā, kur pastāvīgi spīd saule. Ir vairāki veidi, kā veidot lecekti – tas var būt gan četrstūrains rāmis, pārklāts ar siltumnīcas plēvi vai stiklu, gan pavisam elementāri un viegli uz vagām uzstādītas lokveida trubas, kas pārklātas ar siltumnīcas plēvi – plēves tunelis.

Lai pagatavotu kantainu lecekti, nepieciešams vien sagatavot rāmi, un izveidot atveramu – paceļamu rāmja jumtiņu ar siltumnīcas plēvei vai stiklu. Ja Tev ir veci rogu rāmji, arī tos var izmantot kā jumtiņu. Vērā jāņem, ja lecekti izveido slīpu, tās augstākajai malai jābūt ziemeļu pusē, bet slīpajai malai jābūt vērstai pret dienvidiem, lai būtu saules apspīdēta visa dobe. Darbiem noteikti noderēs pērnā gada siltumnīcas plēve vai tās atgriezumi, kaut kas, no kā izveidot rāmi - līstes, dēlīši, bruses utt., nagliņas un āmurs, ar ko piestiprināt plēvi pie augšējā rāmja, kā arī metāla leņķīši un eņģes, lai savienotu rāmim stūrus, kā arī piestiprinātu atveramu augšējās lecekts rāmi - jumtiņu.

Ja radošums ir Tava stiprā puse, tad noteikti var izdomāt vairākus citus veidus lecekts pagatavošanai. Ir arī daudz video pamācības un idejas lecektīm. Dažas no tām esam atraduši arī mēs un dalāmies ar Tevi – noskaties!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...